דף הבית > אקטואליה וחדשות > טראמפ: "אין יותר איום גרעיני מצפון קוריאה"

טראמפ: "אין יותר איום גרעיני מצפון קוריאה"

נשיא ארה"ב נחת בארצו ותקף בטוויטר את קודמו: "אובמה אמר שצפון קוריאה היא האויב הגדול והמסוכן ביותר - לא עוד". מוקדם יותר סוכנות הידיעות הממלכתית בצפון קוריאה טענה כי נשיא ארה"ב הבטיח לבטל את העיצומים

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ נחת בוושינגטוון לאחר הפסגה שקיים אתמול עם שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און. בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כתב טראמפ: "כולם חשים כעת בטוחים יותר מאשר היום שבו נכנסתי לתפקיד. אין יותר איום גרעיני מצפון קוריאה. הפגישה עם קים הייתה חוויה מעניינת וחיובית מאוד. לצפון קוריאה יש פוטנציאל גדול לעתיד".

טראמפ לא הסתפק בכך ושיגר גם עקיצה לקודמו בתפקיד: "לפני שנכנסתי לתפקיד, אנשים הניחו שאנחנו הולכים למלחמה עם קוריאה הצפונית. הנשיא אובמה אמר שצפון קוריאה היא האויב הגדול והמסוכן שלנו. לא עוד – שנו בבטחה הלילה!"

 

הבוקר דיווחה סוכנות הידיעות הממלכתית KCNA, בבוקר שאחרי הפגישה ההיסטורית. לפי הדיווח, במהלך הפסגה עם שליט צפון קוריאה קים ג'ונג און, לאחר שהבטיח לעצור את "משחקי המלחמה", התרגילים הצבאיים עם השכנה מדרום, הבטיח טראמפ לבטל גם את העיצומים.

נזכיר כי במהלך מסיבת העיתונאים שכינס טראמפ לאחר הפגישה הבטיח טראמפ כי העיצומים אכן יוסרו – אך רק לאחר "שנהיה בטוחים שהגרעין הושמד". עוד הדגיש טראמפ כי "הסנקציות על צפון קוריאה יישארו בינתיים בתוקף".

טראמפ וקים חותמים על מזכר ההבנות. צילום: רויטרס

מפגש פסגה היסטורי – סיקור מיוחד בערוץ 20:

 

במהלך מסיבת העיתונאים נשאל הנשיא בנוגע לפירוק מנשק גרעיני של צפון קוריאה ואם יהיה בלתי-הפיך. "דיברנו על מחויבות מוחלטת לפירוק מנשק גרעיני של כל חצי האי הקוריאני. זה יושג ע"י הכנסה של פקחים רבים ועל ידי גיבוש אמון. זה פירוק מוחלט של נשק גרעיני, וזה יאומת".

נשיא ארה"ב טראמפ לוחץ ידיים למנהיג צפון קוריאה קים. צילום: רויטרס

 

במסיבת העיתונאים אמר הנשיא כי ההחלטה "תחסוך הרבה כסף", והגדיר את התרגילים כ"פרובוקטיביים" בעיני קוריאה הצפונית. החלטתו של טראמפ להפסיק את התרגילים הצבאיים עם דרום קוריאה זכתה לביקורת מבעלת בריתה של ארה"ב, יפן.

שר ההגנה איצונורי אונודרה אמר כי התרגילים "הכרחיים" לביטחון במזרח אסיה. עוד הבהיר כי יפן תפעל להמשיך את התרגילים הצבאיים המשותפים לה ולצבא ארה"ב. "ננסה להגיע להבנות בנושא יחד עם ארה"ב ודרום קוריאה", סיכם אונודרה.

אולי יעניין אותך גם

אותר בלון תבערה בגובה 5 מטר אליו חובר רימון

חבלן הגיע לטפל בבלון שנמצא בשטח מועצה אזורית אשכול. במהלך היום עסקו צוותי הכיבוי בטיפול בשרפות בגזרת העוטף. כל השריפות בשליטה