בצפון קוריאה שוב מאיימים: סוכנות הידיעות במדינה המבודדת פרסמה הצהרה לפיה היא תעשה שימוש בפצצה גרעינית כדי "להטביע" את ולהפוך את ל"אפר וחושך". כך דווח באתר ה"'אינדיפנדנט".

מנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און בחגיגות לרגל הנסוי הגרעיני שנערך במדינה. 10 ספטמבר 2017. צילום: רויטרס
מנהיג בחגיגות לרגל הנסוי הגרעיני שנערך במדינה. 10 ספטמבר 2017. צילום: רויטרס

ההצהרה הגיעה בתגובה להחלטת מועצת הביטחון של האו"ם השבוע להטיל סנקציות נוספות על המדינה בשל הניסוי הגרעיני האחרון שערכה.

בנוסף קראה ההצהרה שהגיעה מפיונגיאנג לפירוקה של מועצת הביטחון וכינתה אותה "כלי של רשע".  האיום על יפן הינו מפורש וישיר ביותר: "על ארבעת האיים של הארכי-פלג להיות מוטבעים בתוך הים על ידי פצצה גרעינית", נאמר. "אין צורך שיפן תוסיף להתקיים לצידנו".

שיגור טיל מצפון קוריאה לעבר יפן, אוגוסט 2017. צילום מסך
שיגור טיל מצפון קוריאה לעבר יפן, באוגוסט. צילום מסך

במקביל דווח אתמול (רביעי) ב'ניו יורק טיימס' שהדיקטטורה הקומוניסטית חידשה את העבודה שהיא מבצעת באתר הגרעין המחתרתי במדינה, למרות הסנקציות שנועדו להביא להפסקתה.

עוד נמסר בדיווח ב'ניו יורק טיימס' כי לפי חוקרי ביטחון, הניסוי הגרעיני שנערך בתחילת החודש ככל הנראה היה חזק יותר ממה ששיערו בתחילה.

מוקדם יותר השבוע הגיבה המשלחת הצפון קוריאנית לאו"ם לסנקציות שהוטלו על המדינה אמש בוועידת הביטחון, בהצהרה מטעם המשלחת נאמר כי הצעדים בהם תנקוט המדינה בתגובה יגרמו לארצות הברית ל"סבל הגדול בתולדותיה". עוד נטען במשלחת כי מדובר ב"החלטה בלתי חוקית"."הממשל האמריקני מכוון לעימות פוליטי, כלכלי וצבאי", אמר שגריר המשלחת הצפון-קוריאנית לארגון הבינלאומי.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.