בהמשך להודעת שר הביטחון בני גנץ בנושא מכרז קריית המודיעין בליקית, מודיע הבוקר מנהל המעבר דרומה במשרד הביטחון שההצעה הזוכה היא של חברת 'שיכון ובינוי בע"מ'. מדובר במכרז PFI והחברה הזוכה תממן, תתכנן, תקים, תתפעל ותתחזק את הקרייה למשך 26 שנים, בעלות כוללת של מיליארדי שקלים.

קריית המודיעין בליקית הוא המכרז האחרון והמורכב ביותר שהוציאה מערכת הביטחון במסגרת המהלך הלאומי של מעבר צה"ל דרומה. לשלב הסופי של המכרז הגיעו שלוש קבוצות: 'אלקטרה-מנרב', 'שיכון ובינוי' ו'שפיר'. עד סוף 2021 צפויה החברה הזוכה להשלים את הסגירה הפיננסית ואת תהליכי התכנון לקראת תחילת עבודות הבנייה.

 

צילום: 'חברת שיכון ובינוי בע"מ'

 

קריית המודיעין תשתרע על שטח של 2,500 דונם ותוקם בסמוך לפארק התעשיה עומר שבנגב.
החל מ-2026 יעברו אליה מרבית יחידות אמ"ן – כ-12,000 משרתים, מתוכם כ-5,000 משרתי קבע. המהלך יביא לנגב את מיטב המוחות הטכנולוגיים של צה"ל, שיהוו בסיס לשיתופי פעולה של חברה-צבא-אקדמיה, ויחזקו את מטרופולין באר שבע כמרכז טכנולוגי חדש בישראל, בדגש על תחום הסייבר. הקמת קריית המודיעין בנגב תוביל לפיתוח כלכלי באזור, מאות עובדים חדשים יועסקו באופן ישיר בקריית המודיעין, ואלפי משרות נוספות יהוו הזדמנות תעסוקתית נרחבת.

קריית המודיעין בליקית, תביא לקפיצה משמעותית בתשתיות המבצעיות של אגף המודיעין והתאמתן למאה ה-21. הקרייה האחודה תייצר גם סינרגיה טובה יותר בין יחידות אמ"ן השונות, ובכך תחזק את יכולותיו הטכנולוגיות והמודיעיניות של צה"ל, אל מול האתגרים המתפתחים.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.