התפתחות משמעותית : היום בשעה 12:00 תיערך פגישה משותפת לפת'ח ולחמא'ס כאשר את הצדדים ייצגו ג'בריל רג'וב כנציג פת'ח,  וצאלח עארורי כנציג חמא'ס.
הפגישה תיערך ברמאללה באמצעות הוידאו קונפרנס. הדבר מעורר עניין רב בזירה הפלסטינית והצדדים יודיעו על ההחלטות לשיתוף פעולה במאבק בכוונת ישראל לריבונות.  מעמדם הגבוה של נציגי הארגונים בפגישה, מרמזת על הסכמות שכבר הושגו באחרונה.

נשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן פגש אמש את רג'וב ובירך על המאמצים לאחדות לאומית ולמאבק עממי.

במקביל להתפתחויות, גורם בכיר ברשות אומר: "כי הרשות ממתינה לבחירות הבאות בארצות הברית ולפיכך מנסה כל עוד הדבר אפשרי שלא לקבל החלטות בלתי הפיכות, כל זה כמובן משתנה אם תכריז ישראל על הריבונות".

מעבר לנושא המדיני, דאגה עמוקה ברשות על רקע התפרצות נגיף הקורונה.

המצב ברשות הוא: 2500 חולים פעילים, 1800 בחברון. מחר יוטל סגר מלא על כל המחוזות למשך 5 ימים. שר פלסטיני אומר כי המצב מחמיר, 200 נדבקים ביום, וכעת יכולתה של הרשות להתמודדות עם הנגיף לבדה, ללא תיאום עם ישראל, יעמוד למבחן ממשי.

אתמול הודיעה הרשות שוועדות החירום של הפת"ח שתפקידן לפעול במקומות בו המנגנונים אינם יכולים לפעול, יחזרו לשטח.
בגל ההתפרצות הקודם,  העבירה ישראל ציוד רפואי לעזה באמצעות הרשות הפלסטינית, והעזתים העבירו בדיקות למעבדות ברמאללה. כעת כל שיתופי פעולה אלה  אינם מתקיימים.

הדבר החשוב ביותר, הוא הסירוב הפלסטיני לקבל את הלוואת 800 מיליון השקלים ואת כספי המע"מ, ללא סיוע זה, הרשות לא תוכל להתמודד עם הקורונה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.