צילום: הבלוג ""

 

העולם הערבי סוער סביב נסיבות מותו של צלם העיתונות שנורה בבטנו בסוף השבוע האחרון במהלך הפגנות הטרור על גבול הרצועה. גם ארגון העיתונאים הישראלי דרש מצה"ל לקבל תשובות לגבי נוהל התמודדות עם עיתונאים בשטח, אולם שר הביטחון אביגדור ליברמן רמז כי אותו לא נורה בגלל שהגיע לסקר את הפגנות הטרור, אלא כי היה במקום הלא נכון ועסק בהפעלת . דבר האסור על פי החוק שישראל מפעילה להתמודדות עם טרור ברצועת עזה.

צילום: הבלוג "אינטלי טיימס"

 

הבלוג "אינטלי טיימס" חושף הבוקר (אני) פרטים נוספים על זהותו של צלם העיתונות העזתי ומעלה סימני שאלה באשר למניעיו. מורתג'א, צלם מקצועי המוכר על ידי עיתונאים רבים ובעל חברת ההפקות "Ain Media", הצליח לרכוש ולהבריח לתוך רצועת עזה רחפנים הנושאים מצלמות איכותיות ביותר המסוגלות גם לאסוף ברזולוציה גבוהה וב-360 מעלות על פעילות כוחות צה"ל בשגרה ובמהלך מבצעים קרקעיים וימיים.

כאמור, פעילות זו אסורה על פי החוק וצה"ל, יחד עם השב"כ ורשות המעברים של משרד הביטחון, סיכל לא מעט פעולות כאלו מאז מבצע "צוק איתן". על פי הבלוג "אינטלי טיימס", את הרחפנים רכש מורתג'א כבר בסוף 2016 ומאז המשיך ושכלל את יכולת האיסוף והצילום ברמה שעל פי תפיסת הביטחון של ישראל, מסכנת את ביטחון הכוחות והאזרחים בעוטף עזה.

צילום: הבלוג "אינטלי טיימס"

 

הבלוג פרסם גם שצולמו על ידי מורתג'א, בהן ניתן לראות איך סיפקו לארגוני הטרור ברצועה תמונת מודיעין ברמה גבוהה מאוד.

נזכיר כי בצה"ל דחו את הטענות לפיהן הצלפים ירו לעבר עיתונאים ולצד זה אמרו כי האירוע עצמו לא מוכר להם וכי יתקיים תחקיר מקיף לבדיקת הטענות.

צילום: הבלוג "אינטלי טיימס"

 

בספטמבר 2017, העלה מורתג'א פוסט לעמוד הפייסבוק של העסק שלו בו כתב: "המטוסים שלנו בשמיים והחיילים שלנו על הקרקע… מוכנים לכל תרחיש", מה שמחדד את ההשערות אודות מניעיו של מורתג'א.

ברשת Pal.Info.Center‎, המזוהה עם , הפך מורתג'א כבר לשאהיד. בקריקטורה שפורסמה היום, הוצגה מצלמת העיתונות כנשק.

"שאהיד". קרירטורה מתוך עמוד הפייסבוק 'Pal.Info.Center‎'
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא