9:56 25/11/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > צלם "בצלם" שתיעד את תקרית אזריה שיבח את המחבל מבית אל

צלם "בצלם" שתיעד את תקרית אזריה שיבח את המחבל מבית אל

עימאד אבו שמסיה, הצלם של ארגון ב"צלם" שהעיד במשפט אזריה כתב בעמוד הפייסבוק מילות הלל למחבל שירה בחיילים ליד בית אל

עימאד אבו שמסיה, הצלם של ארגון ב"צלם" שתיעד את האירוע בו ירה החייל אלאור אזריה במחבל המנוטרל בתקרית הירי בחברון והעיד בבית המשפט הצבאי כותב בעקבות הפיגוע בו ירה ופצע מחבל ממשטרת הרשות הפלסטינית בעמוד הפייסבוק שלו בצירוף תמונת המחבל: "הקדוש שביצע את הפעולה בבית אל והביא כבוד צבאי".

תיעוד מזירת האירוע

המחבל אותו מהלל אבו שמסיה ניסה לרצוח היום (ב') חיילים במחסום פוקוס ליד היישוב בית אל. מהפיגוע נפצעו שלושה חיילים בדרגות פציעה שונות. המחבל, ככל הנראה שוטר המשרת במשטרת הרשות הפלסטינית, חוסל.

השאהיד הגיבור. הפוסט של אבו שמסיה
השאהיד הגיבור. הפוסט של אבו שמסיה
ביוני האחרון העיד אבו שמסיה במשפט אזריה נגד החייל, בתור עד מטעם התביעה. לשאלת התובע אם בנו אכן נעצר על ידי אזריה, ענה אבו שמסיה "הבן שלי נעצר, לא יודע מי עצר אותו". כמו כן, אבו שמסיה הכחיש כי החוקרים שאלו אותו על נסיבות אלו.
לדברי סניגורו של אזריה אבו שמסיה לא הגיע למקום התקרית סתם כך, אלא משום שלדבריו בנו של הצלם נעצר על ידי אלאור אזריה בשנה שעברה.

איש השנה של זהבה גלאון

 גלאון בחרה דווקא בצלם של "בצלם" במענה לבחירתם של עיתון מקור ראשון את אלאור אזריה כאיש השנה על כך שפתח דיון סוער בחברה הישראלית. על כך כתבה והסבירה יו"ר סיעת מרצ "מי שבאמת הצית את הדיון בפרשה הוא לא אזריה, אלא עימאד אבו שמסיה, צלם בצלם שתיעד את האירוע. הוא לא היה צריך אפילו לירות באף אחד".
גלאון כתבה שבחירתה נובעת מכך שכלי תקשורת רבים בישראל בחרו באלאור אזריה ל"איש השנה" שלהם. הטפטוף החל ב"מקור ראשון", אבל גלש ל"מעריב", ערוץ 2 וערוץ 10. "מה אתם רוצים?" אמרו לנו, "הוא האיש שהכי השפיע השנה" קינטרה גלאון בעמוד הפייסבוק שלה.
‫מיכל שמעון‬‎

‫מיכל שמעון‬‎

עורכת באתר ערוץ 20.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ליצמן ונתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "מקווה שליצמן לא יתפטר, נמצא פתרון"

ההודעה הדרמטית של שר הבריאות על התפטרותו מהממשלה בעקבות עבודות תחזוקה בשבת גרמה לסערה במערכת הפוליטית. גלאון השתלחה: "מפלגתו תמשיך לינוק מעטיני השלטון"