כ-600 יהודים נכנסו הלילה (שני) לתפילות בקבר וכלב בן יפונה, שבכפר שבשומרון. זאת כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית , בסיוע מתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית .

בין הנכנסים היו מתפללים מכל רחבי הארץ וכן ראש המועצה האזורית שומרון , סגנו דוידי בן ציון, מח"ט אפרים אל"מ יפתח נורקין, רבנים, חרדים, דתיים לאומיים מסורתיים, וכן יהודים מצרפת, יהודים מטורקיה. בלטו תלמידי בית ספר אלון מורה, שסיימו את ספר יהשע ופתחו בריקודים יחד עם הציבור הרחב.

צילום: מועצה איזורית שומרון

קודם לכניסה, נמצאו וכתובות אנטישמיות על קברי הצדיקים בכפר. הכתובות לא רוססו על ידי יהודים אז כנראה שלא ידווח עליהן כמעט בשום מקום אחר ולא תיפתח חקירת שב"כ הכוללת עינויים ומעצרים מנהליים. סה"כ . של ערבים… כוחות של חטיבת אפרים ניקו את הכתובות וכיסו אותן.

דגן הודה לחיילי צה"ל וחטיבת אפרים ובראשם למח"ט אל"מ יפתח נורקין, ולשוטרי משטרת מרחב שומרון על האבטחה ועל השותפות המלאה במשימה החשובה לפתוח את המקומות המקודשים ביותר לעם היהודי לציבור הרחב, וכן הודה למתנדבי מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון.

"לגור בשומרון זו לא רק זכות, זו גם חובה לשמור על המקומות המקודשים ביותר, מרגש לראות את עם ישראל מגיע לכאן, נוגע בשורשים העמוקים ביותר שלו ומתחבר", אמר דגן. "אני קורא לממשלה לשאוב כוחות מיהושע בן נון, המצביא והרמטכ"ל הראשון כובש הארץ ליישב ולבנות את כל ארץ ישראל".

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.