5:43 20/03/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > צלבי קרס התגלו בקמפוס האוניברסיטה העברית

צלבי קרס התגלו בקמפוס האוניברסיטה העברית

גילויי אנטישמיות בקמפוס: צלבי קרס נתגלו היום בתא שירותים באוניברסיטה העברית בירושלים, הכתובת נמחקה והאירוע נמצא בחקירה של אגף הביטחון

על רקע המתיחות הביטחונית בבירה, צלבי קרס נתגלו היום בתא שירותים בספרייה שבקמפוס הר-הצופים באוניברסיטה העברית בירושלים, הכתובת נמחקה והאירוע נמצא בחקירה של אגף הביטחון. מהאוניברסיטה העברית נמבר בתגובה לדיווח כי "האוניברסיטה העברית דוגלת בפלורליזם וחופש ביטוי תוך שמירה על חוקי המוסד, המדינה וכבוד האדם". כמו כן נאמר כי "במוסד רואים בחומרה רבה את האירוע, והאוניברסיטה מגלה אפס סובלנות כלפי כל ביטוי של הסתה בשטחי האוניברסיטה".

תאי השירותים עם צלבי הקרס היום באוניברסיטה העברית. צילום: אם תרצו

ראש תא תנועת "אם תרצו" באוניברסיטה העברית דודי אלצופין מסר בתגובה לידיעה כי "לא יעלה על הדעת שההסתה הפרועה באוניברסיטה העברית תימשך. זה מתחיל בהנפת תמונות של רוצחי ישראלים, ממשיך במרצים המשווים את מדינת ישראל למפלגה הנאצית וכעת עובר שלב נוסף. הגיע הזמן שתופעות מעין אלה יעלמו מרחבי האוניברסיטה". עוד אמר אלצופין כי "ביזוי רצח הקדושים לא יכול להימשך עוד. על ראשי האוניברסיטה להתעורר בטרם יהיה מאוחר מידי."

צלבי קרס שהתגלו היום בשירותים באוניברסיטה העברית
צלבי קרס שהתגלו היום בשירותים באוניברסיטה העברית

בחודש שעבר הוקלט ד"ר עופר כסיף מרצה מן החוץ במחלקה למדעי המדינה באוניברסיטה העברית, כשהוא משווה בהרצאותיו בקמפוס את מדינת ישראל לגרמניה הנאצית. לאחר פרסום ההקלטות בחרו באוניברסיטה לנזוף דווקא בסטודנטים אשר הקליטו את המרצה "במקום לנהל דיון ושיח פתוח על עובדות ועמדות ובוחרים לצאת לתקשורת כאשר דברים אלו אינם תואמים את עמדותיהם".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

"לא צודק, לא הגון וגם מסכן את הציבור"

בית הדין למשמורת שחרר לחופשי את המסתנן שהכה למוות את אסתר גלילי ז"ל לפני 8 שנים בתל אביב. בתה, קורין גלילי, אומרת ל"היום הזה": "זו רשלנות שנמשכת מאז רצח אמי"