החללים הנעדרים ואורון שאול הי"ד

 

היום (ד') צפוי שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב לתדרך את חברי מועצת הביטחון של האו"ם בוועידת וידאו, בה יסקור את המצב ברצועת עזה. במהלך הוועידה יציג מלדנוב יוזמות קונקרטיות לשיפור המצב הכלכלי וההומניטארי ברצועת עזה, לאחר שהתבקש לעשות כן על ידי הולנד, שבדיה ובריטניה. בנוסף, מלדנוב צפוי להתייחס גם לפתיחת מעבר רפיח ולפתיחת מעבר כרם שלום ואיך אלו מסייעים להתמודדות במצוקות בעזה.

אולם בקרב משפחת גולדין החדשות לא מלהיבות ואף מעוררות זעם. אמש (ג') צייץ בחשבון הטוויטר שלו מחאה על הגישושים לקראת הסכם לשיקום עזה שאינו כולל את החזרת גופותיהם של אחיו הדר ושל הי"ד יחד עם אברה מנגיסטו

גם אביו של סגן הדר גולדין הי"ד – ד"ר  אמר הבוקר לאריה גולן בריאיון לתכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב', כי לראש הממשלה בנימין נתניהו אין לגיטימציה לעשות הסכמים הומניטריים, מבלי להשיב את הדר גולדין לישראל. "החזרתם של חיילים משדה הקרב לקבר ישראל היא עניין הומניטרי", אמר גולדין. "אנו רוצים שהעולם ישמע שזה תנאי מוקדם".

אתמול הועברו מרצועת עזה 22 פצועים פלסטינים וקרוביהם לצורך קבלת טיפול רפואי בירדן. המעבר תואם על-ידי יחידת תיאום פעולות הממשלה בשטחים לבקשת המלך הירדני ובתאום עם הדרג המדיני. העברת הפצועים בוצעה במעבר ארז על ידי שלושה אמבולנסים ירדניים, אשר נכנסו לארץ דרך מעבר גשר אלנבי בשעות הבוקר. "זו הפעם השלישית בשבוע האחרון בה צה"ל מאפשר העברת סיוע הומניטרי באופן שוטף לתושבי ויוסיף לעשות כן", נמסר מצה"ל.

העברת פצועים מרצועת עזה במעבר ארז בשבוע האחרון. צילום: דו"צ

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.