בתגובה לירי הרקטה לשדרות הבוקר, תקף צה"ל עמדות חמאס בצפון רצועת  באמצעות טנקים. על פי דיווחים בעזה, חיל האוויר תקף באמצעות 26 טילים יעד אחד במרכז העיר בשעה האחרונה. הירי כוון אל עמדות תצפית של הזרוע הצבאית של חמאס בבית חאנון ובחאן יונס וכמו כן, מ"לטים חגים באוויר. דובר משרד הבריאות בעזה, ד"ר אשרף אלקדרה, הודיע כי אין נפגעים בתקיפות.

הפצצות צה"ל ברצועה לפני זמן קצר

על פי דיווחים בערוץ 10, ישראל מנצלת הזדמנות מבצעית ומתמקדת במטרה מסוימת ברצועה, עם למעלה מ-15 עם כמויות חומרי נפץ על אותה מטרה.

הארגון הסלפי אחפאד אלצחאבה, הפועל ברצועת עזה, לקח אחריות על ירי הרקטה שנורתה לשדרות בעקבותיה הופעלה אזעקת צבע אדום הבוקר. על פי הדיווח, הרקטה נפלה בשטח פתוח בתוך העיר . מהמקום פונו מספר נפגעי חרדה לטיפול רפואי. אין נפגעים נוספים. כוח משטרה וחבלה סגרו את הזירה ומבצעים פעולות חקירה. ככל הנראה מדובר בשלושה שיגורים שיצאו מבית חאנון שבצפון-מזרח רצועת עזה.

מדובר צה"ל נמסר: "היום תקף צה"ל באמצעות כלי-טיס של חיל האוויר מספר תשתיות טרור השייכות לארגון הטרור חמא"ס בצפון ובדרום רצועת עזה. כמו כן, מוקדם יותר נתקפה מטרת חמא"ס נוספת בצפון רצועת עזה על-ידי טנק. התקיפות בוצעו בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע אל העיר שדרות הבוקר, ירי המהווה איום על ביטחון אזרחי ישראל ופגיעה בריבונותה של מדינת ישראל.
ארגון הטרור חמא"ס הוא הריבון ברצועת עזה והוא נושא באחריות לכל אירוע טרור המבוצע ממנה".

‏חמאס בתגובה: "אנו מגנים את ההסלמה הישראלית נגד רצועת עזה ומזהירים מפני המשכה – לא נוכל להמשיך לשבת בחיבוק ידיים אם תימשך ההסלמה".

גם ב‏הג'יהאד האסלאמי מסרו כי "אין עניין בהסלמה אך בוחנים ההתפתחויות ביחד עם שאר הארגונים למקרה שהאויב ימשיך בתוקפנותו ומתכוננים לכל האפשרויות כולל תגובה".

מקום התקיפה בחאן יונס. תמונה: יוני זאדה
תקיפות צה"ל בחאן יונס

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.