23:29 17/12/2017
דף הבית > אקטואליה וחדשות > צה"ל: צבא סוריה ניסה להפיל מטוסים של חיל האוויר

צה"ל: צבא סוריה ניסה להפיל מטוסים של חיל האוויר

במהלך הלילה שיגר צבא סוריה שני טילי קרקע-אוויר אל מטוסי חיל האוויר שתקפו בעקבות פצצת מרגמה שהתפוצצה אמש ברמת הגולן, מדובר צה"ל נמסר כי המטוסים לא נפגעו

האם החזית הצפונית מתחממת שוב?

במהלך הלילה (שלישי) שיגר צבא סוריה שני טילי קרקע-אוויר אל מטוסי חיל האוויר שתקפו שם תותחים בעקבות פצצת מרגמה שהתפוצצה אמש ברמת הגולן. הבוקר דיווחה סוכנות הידיעות הסורית SANA כי מטוס קרב ישראלי הופל סמוך לקוניטרה, זמן קצר לאחר התקיפה הישראלית ברמה הסורית. עוד דווח כי גם מל"ט הופל בשטח סוריה.

בהודעה הסורית נמסר כי "אמצעי ההגנה האווירית של צבא סוריה יירטו את המטוסים והפילו מטוס קרב בדרום מערב קוניטרה ומל"ט ממערב לעיירה סעסע". עוד טען הצבא הסורי כי "בשעה 1:00 לפנות בוקר תקפו כלי טיס של חיל האוויר הישראלי את אחת העמדות הצבאיות בפרברי קוניטרה".

תמונה שצולמה מהצד הישראלי על התקיפה בסוריה. צילום: פלאש 90
תמונה שצולמה מהצד הישראלי על התקיפה בסוריה. צילום: פלאש 90

מדובר צה"ל נמסר כי מדובר בשני טילי קרקע – אוויר: "מטוסי חיל האוויר היו רחוקים ממקור הירי, שלא היווה איום על כוחותינו". גורמים צבאיים הבהירו כי לא הופל מטוס או מל"ט בסוריה, אך ציינו כי נורתה אש נ"מ לעבר המטוסים שתקפו עמדות סוריות – וכלי הטיס לא נפגעו.

בשעות הלילה תקפו מטוסי חיל האוויר הישראלי מטרות בסוריה, בתגובה לזליגת הירי אמש לרמת הגולן אשר הייתה פצצת המרגמה החמישית בשטח ישראל מאז תחילת השבוע שעבר. המטוסים הפציצו תותחים השייכים למשטר במרכז רמת הגולן הסורית. "צה"ל רואה במשטר הסורי האחראי לנעשה בשטחו ולא יסבול כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה", נמסר מדובר צה"ל.

נפילת פצצת המרגמה אתמול הגיעה לאחר שאתמול בשעה 19:00 נכנסה לתוקפה הפסקת האש בסוריה בין צבא אסד לבין מרבית ארגוני המורדים במדינה, על פי ההסכמה אליה הגיעו ארה"ב ורוסיה בסוף השבוע האחרון.

ראש המועצה האזורית גולן אלי מלכה אמר אמש לאחר האירוע כי "אין הבדל בין זליגה לירי מכוון. הפצצה היא אותה פצצה ומהווה סיכון לחיי אדם. באחריות שר הביטחון וצה"ל להעביר מסר ברור לכל הגורמים בצידו השני של הגבול שכל נפילת פגז ואו פצמ"ר בגולן יחשב כירי מכוון לישראל וצה"ל יגיב בעוצמה להשמדת מקורות הירי ופגיעה בכוחות להם הוא משתייך".

רינת ורדי

רינת ורדי

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פט-סגל

"יש פה שיבוש מערכות, המדינה היא לא מדינת משטרה"

הפטריוטים מגיבים לפרסומים כי המפכ"ל מאשים את נתניהו במעקב אחרי חוקרי להב 433: "משטרה לא יכולה לדבר על הרשות הפוליטית. נקודה. סוף"