צילום: החזית לשחרור דרום ת"א

צה"ל מתנער מהפעילות המשותפת עם המסתננים: בהמשך לתיעוד שפורסם הבוקר בערוץ 20, דובר צה"ל הודיע כי הפעילות של חיילות במוסד אזרחי בוצעו "בניגוד לנהלים וללא קבלת האישורים המתאימים".  עוד מסר דובר צה"ל לערוץ 20 כי בעקבות האירוע, התקיים תחקיר ע"י קצין בדרגת אלוף-משנה, בסיומו, חודדו הנהלים וההנחיות בקרב כלל חיילי ומפקדי היחידה למניעת הישנות מקרים אלה בעתיד.

כזכר, הבוקר תועדו חיילי צה"ל במהלך פעילות בגן משחקים בדרום תל אביב עם ילדי המסתננים מאפריקה. בעבר, לאחר פרסום פעילות צה"ל עם ילדי המסתננים, הורה מפקד בה"ד 15 לעצור את ההתנדבות ובהמשך הורה שר הביטחון ליברמן להפסיק לאלתר את הפעילות עם ילדי המסתננים הלא חוקיים. חרף ההוראות הברורות, כאמור, הבוקר תועדו חיילות צה"ל בפעילות עם ילדי המסתננים בדרום תל אביב. במענה לשאלת תושבים, אמרו החיילים כי הם פועלים במסגרת פעילות ארגון הסיוע למסתננים "". הארגון פעיל גם בקמפיין להשארת המסתננים הלא חוקיים בישראל.

צילום: החזית לשחרור דרום ת"א
צילום: החזית לשחרור דרום ת"א

 

כזכור, לפני כשנה תועדו, באותה שכונה ובאותה גינה, חיילי צה"ל מחטיבת הנח"ל יחד עם פעילי הנוער העובד והלומד כשהם מפעילים קייטנה לילדי המסתננים. מדובר בגרעין נח"ל שפרק המשימה שלו הוא התנדבות בשכונה. זאת למרות שכשנה לפני כן הורה  כי פעילות התנדבותית של חיילי צה"ל עם ילדי המסתננים תופסק לאלתר.

 

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.