בצה"ל ממשיכים להערך לעימות הבא: אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה הציג היום (שני) את תכנית הרפואה המבצעית החדשה.

צילום: דובר צה"ל

 

ההבנה כי העימות הבא ידרוש לחימה עצימה בעומק שטח אויב מעמידה לצה"ל אתגר של פינוי רפואי בעומק הלחימה והטסת ציוד רפואי משמעותי עבור הלוחמים בשטח. בין היתר שקדו בצה"ל עך תכנית מבצעית להטסה והצנחה של ציוד רפואי ומכשור מתקדם להערכה וניטור .

צילום: דובר צה"ל

 

"זה הצבא היחיד בו כל מקבל ציוד רפואי מתקדם להצלת חיים", הסביר גורם בכיר באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. "לכל פצוע אנחנו נצמיד ובו מוזנים כל הנתונים הרפואיים שלו. השעון מספק בזמן אמת תמונה שלמה וכוללת אודות מצבו הרפואי של הפצוע מתחילת הטיפול הרפואי בנקודת הפציעה ועד להגעתו לבית החולים, תוך ייעול תהליך המיון והטיפול הניתן לפצוע בבית החולים. כיום נמצאים בשימוש 30 צמידים ו-10 ערכות מטפל. תורגלו לראשונה לאורך כל שרשרת הפינוי הרפואי בתרגיל האחרון".

צילום: דובר צה"ל

 

שימוש נוסף שנכנס לעולם הפינוי הרפואי הוא הרחפן. צה"ל רכש רחפנים המספקים ציוד רפואי. אחד כזה, רחפן ה- air hopper שנוסה לראשונה בתרגול בשטח שהתרחש לפני כשבועיים.

"מדובר ברחפן כבד למשימות לוגיסטיקה ומשימות עזר" הסביר הגורם הבכיר. "ההתנסות שלו באה לידי ביטוי במתאר לוגיסטי מלא עם טווח של 5-10 ק״מ, הוא מסוגל לסחוב כ-30 קילוגרמים. קיום קיימים מספר רחפנים כאלה".

עוד הוסיפו בצה"ל חדשים ועד סוף 2019 יהיו בשימוש 94 חדשים.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.