ההתחממות בצפון: דובר צה"ל אישר הלילה את הדיווחים בסוריה לפיהם מזל"ט ישראלי רוכב שמיים נפל בשמי סוריה. בצה״ל יקיימו תחקיר לברור נסיבות נפילת המל״ט.

המטוס אותו "הפילו" הסורים
המטוס אותו "הפילו" הסורים

צבא סוריה דיווח כי הגנה האווירית הסורית הפילה מל"ט ישראלי שהפר את המרחב האווירי הסורי באזור קוניטרה. אמש (ב') דווח בתקשורת הסורית כי חיל האוויר הישראלי תקף בסיסי הגנה אווירית סורית ועמדות של צבא סוריה וחיזבאללה בפאתי העיר דמשק. בצילומים שפורסמו הלילה (ג'), נראה כלי טיס זעיר אותו אוחזים חיילים סורים, כשבאחת התמונות נראה שיוך מובהק לצה"ל.

המטוס אותו "הפיל" צבא סוריה
המטוס אותו "הפיל" צבא סוריה

זו אינה הפעם הראשונה בשבוע האחרון בה טוען צבא סוריה כי הפיל כלי טיס ישראלי. בתקרית החריגה שאירעה בסוף השבוע שעבר בו נורתה רקטה לעבר ישראל, טענו הסורים כי הפילו מטוס ישראלי אחד מתוך ארבעה שתקפו.

משטר אסד טען אז כי הפיל את המטוס באמצעות 3 טילי SA-5, כאשר מערכת ההגנה האווירית פגעה במטוס קרב נוסף. עוד נמסר, כי מטוסי הקרב הישראליים ביצעו תקיפה של מוצב צבאי סורי באיזור העיר תדמור. בהודעה הובטחה תגובה על התקיפה הישראלית.

 

צפו בדיון מתוך "לפני כולם", א'-ה'

נשיא סוריה בשאר אסד התייחס לראשונה לתקיפה הישראלית בשטח מדינתו בשבוע שעבר. אסד אמר בשיחה עם כלי תקשורת רוסיים בדמשק כי "רוסיה יכולה לשמש בתפקיד חשוב במניעת עימות צבאי אפשרי בין ישראל לסוריה".רפאל חיון

רפאל חיון

מתעסק בכל מה שקשור לבטחון בארץ ובעולם.
רפאל חיון