צה"ל מתחקר את האירוע בו נהרג אזרח ישראלי כבן 60 ברכבו בעוטף עזה. מתחקור ראשוני עולה כי טיל נ"ט (קורנט) שוגר במטרה לבצע פיגוע משמעותי. "אנחנו עם פגיעה ישירה של קורנט ברכב שנע בציר ליד צומת שדרות ולצערנו יש שם הרוג", אומר דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס. "זו פעולה של שיגור נ.ט לעבר רכב. ארגוני הטרור מנסים לבצע פיגועים עם ירי ישיר. אל מול זה אנחנו סוגרים צירים ומתגברים כוחות נוספים. אחרי שהורדנו את חטיבת 7 נתנו פקודה לחטיבת גולני לרדת ותגבר. חטיבת הצנחנים נמצאת בכוננות לרדת דרומה".

לדבריו, "המערכים הרלוונטים בצה"ל העלו את הכוננות שלהם והם נערכים ללחימה. במוקד השעות האחרונות הסיכול של אחמד חודרי. שב"כ אוסף זו תקופה ארוכה מידע עליו ומבסס תמונת מודיעין. יש קושי להגיע לרמה כזו של סיכול ממוקד. הסיכול הזה שהדרג המדיני מאשר אותו מבוצע על ידי מטוסי חיל האוויר מתוך החמ"ל של השב"כ. מדובר בציר העברת הכסף מאיראן לתוך הרצועה".

הפגיעה ברכב. צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

 

עוד הוסיף דובר צה"ל כי "במקביל נמשכות התקיפות. אנחנו עם למעלה מ-280 יעדי טרור שנתקפו. יש תקיפה של חוליות סיכול וחוליות של סיכול ממוקד בנוסף תשתיות תת קרקעיות ובתי אמל"ח בתוך בתים של פעילים. אלו פעילים שאנחנו מבינים שיש בהם מחסן אמל"ח ייחודי ולאור זה אנחנו תוקפים. ולסיום תקיפה של מבני עוצם וגם עכשיו אנחנו תוקפים מטרה כזו. גל התקיפות צפוי להמשיך לתוך הערב".

סיכום ההסלמה עד כה נורו מעזה 600 פריטים. 510 מהם עברו לשטח ישראל. מתוך זה למעלה מ-150 יורטו ויותר מ-35 נפילות בשטח בנוי זה חלק מהסטטיסטיקה של המערכת ולכן חשוב שאזרחים ימשיכו להתגונן. "אני קורא מכאן לאזרחים שימו לב במקומות שנהרגו אנשים אנחנו מזהים שההתנהלות ההתגוננות לא על פי פיקוד העורף. לא לסמוך על מערכות ההגנה חובה להתמגן", סיכם הדובר.

כוחות הביטחון ליד גבול עזה בעת התרעת צבע אדום. צילום: פלאש 90
עשן מיתמר מעל רפיח, היום. צילום: פלאש 90
נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון