סרטון אזהרה בערבית לתושבי עזה מפני התפרעויות מחר בגבול עזה, פורסם היום (ה') על ידי מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף כמיל אבו רוקון.

"בימים האחרונים חווינו אירוע חמור, כאשר נורו טילים לעבר ישראל. צה"ל הגיב בעוצמה וביד קשה", פתח האלוף רוקון את דבריו. בשלב זה פנה לתושבי עזה והוסיף: "רצוני להפנות מסר ברור מאוד למפרי הסדר על גדר הביטחון, אשר נוטלים חלק במה שמכונה "צעדות השיבה" שהפכו לצעדות של אלימות ופעולות טרור, ואשר מתכננים לבצע מחר, יום שישי, פעולות טרור בסמוך לגדר הביטחון".

ערבים מתפרעים בגבול עם עזה. צילום: פלאש 90

 

האלוף הבהיר כי "אנו יודעים היטב שפעולות אלה אינן ספונטניות, ושארגון הטרור חמאס הוא המוח המתכנן, המנהל והמוביל פעולות אלה".

רוקון פתח בסדרת אזהרות מפורטות מפני פעולות אלימות של מחבלים על הגדר ואמר: "סבלנותנו פקעה ונגיב בצורה קשה. לא נגלה איפוק ולא נקל ראש נגד כל מי שיפר את ההוראות המופיעות להלן: כל מי שיתקרב כדי מרחק של 100 מטר מהגדר יעמיד עצמו בסכנה. כל מי שיהרוס את הגדר או ינסה לפגוע בה, יעמיד עצמו בסכנה".

עוד הוסיף: "כל מי שינסה לחצות את גדר הביטחון לתוך ישראל,  יעמיד עצמו בסכנה, כל מי שישליך מטענים, רימונים ובקבוקי תבערה יעמיד עצמו בסכנה, כל מי שיפריח בלוני נפץ יעמיד עצמו בסכנה".
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20