צה"ל חשף הערב (ג') כי ארגון הטרור פתח במתקפת סייבר חדשה ומשודרגת בה חמאס חזר להפעיל פרופילים מזויפים ברשתות החברתיות במטרה להשתלט על ניידים ומחשבים של וחיילות.

בשונה מהניסיון הקודם של חמאס הפעם הצליח ארגון הטרור לשדרג את השיטות שלו ולנסות לצוד חיילים וחיילות גם באמצעות אפליקציית הוואטסאפ וגם דרך חוקיות שעלו לחנויות רשמיות. "במבצע הקודם עלינו על יותר מ-40 דמויות", מסביר קצין בכיר במחלקת ביטחון המידע באמ"ן.

"המבצע הקודם שזכה לכינוי "קרב ציידים" הסתיים בהצלחה אולם מאז חודש ינואר התחילו להגיע עשרות דיווחים על תנועות חשודות ברשת ואחרי חקירה מעמיקה התברר כי חמאס חזר למתקפת סייבר חדשה" הוא מסביר.

השיטה מאוד דומה. חמאס גונב זהויות ברשת, פותח פרופילים של בחורות נאות ומנסה לפתות חיילים. מי שמאשר את החברות, נכנס לשיחה אישית ובתוך דקות יתבקש להצטרף לקבוצה, ללחוץ על לינק או להוריד אפליקציה. אם יעשה זאת ימצא עצמו החייל "ננטש" על ידי אותה עלמה יפה אולם הנייד שלו מאותו הרגע יהפוך למכשיר ריגול לכל דבר.

"חמאס יכול להשתמש במיקרופון ובמצלמה מבלי שבעל הנייד ידע בכלל", מסביר הקצין הבכיר. בנוסף חמאס הצליח לפתח שלוש אפליקציות שעלו לחנויות הרישמיות. אפליקציות להכרויות או להעלאת תמונות ומסרים. מי שהוריד את האפליקציות נפל ברשת.

של חמאס
פרופילים מזוייפים של חמאס בפייסבוק

בניסיון לנצל את פופולריות טורניר גביע העולם בכדורגל, חמאס ניסה דרך קבוצה בפייסבוק להכניס משתמשים רבים ולהשתלט להם על המחשבים והניידים. הקבוצה שמזמינה את חובבי הכדורגל להצטרף לצורך עדכונים, שידורים חיים והימורים היא בעצם קבוצה פיקטיבית שמי שנכנס אליה ולוחץ על קישורים נופל ברשתם של פעילי הטרור בחמאס.

גם המונדיאל גויס למזימת הריגול של חמאס

החל מהיום יצא צה"ל בקמפיין המזהיר את המשתמשים איך לנהוג במקרה שהם מקבלים הצעות חברות מאנשים לא מוכרים ואיך להתנהג ולדווח על כך. במקביל אומרים בצה"ל כי למרות הניסיונות של חמאס, לא נגרם כל נזק ופגיעה בביטחון המדינה.

 

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.