חודשה בניית המכשול בעוטף עזה. צילום: פלאש90
חודשה בניית המכשול בעוטף עזה. צילום: פלאש90

 

שבוע לאחר הפגזת מנהרת הטרור, העבודות על בניית המכשול בעוטף עזה מתחדשות. צה״ל קיים נוספת ובה הוחלט כי החל מהבוקר יחזרו העבודות לבניית המכשול סביב עוטף עזה בהדרגה במספר מקטעים. במקטעים בהם יוחזרו העבודות יבוצע הדבר תחת אבטחה כבדה.

כזכור, אתמול לאחר הערכת מצב שהתקיימה בפיקוד הדרום הוחלט להחזיר לשגרה חלק מן העבודות על הגדר. צה״ל אפשר בכמה גזרות לחקלאים לחזור לעבודה.

העבודות מתחדשות על רקע איומי והג׳יהאד האסלאמי כי המאבק המזוין נגד ישראל לא הסתיים עד להחזרת חמש הגופות של המחבלים חופרי המנהרות שהוצאו מן המנהרה שהופגזה ומוחזקים בידי ישראל על ידי צה״ל לצורך מיקוח.

18.8.2014 © Mohammed Salem / Reuters;
מחבלי חמאס במנהרה. צילום: רויטרס

בינתיים, אחרי שישראל הודיעה כי היא מחזיקה בחמש גופות מחבלים מהג’יהאד האסלאמי, ארגון הטרור הציג איום משלו. “גופות חמש השהידים לא יישארו זמן רב בידי ישראל”, הודיע ארגון הטרור. “אנו יודעים כיצד להשיב את גופות אנשינו. המערכה פתוחה ולא קרובה לסיום”.

הודעה זו מגיעה כאמור לאחר שדובר צה”ל דיווח כי בידי ישראל חמש שנמצאו תחת הריסות מנהרת הטרור שהתגלתה בשבוע שעבר, זאת במסגרת עבודות לחשיפת ואיתור גופות מחבלים. עוד נמסר כי במהלך הימים האחרונים ביצעו כוחות פיקוד הדרום ואוגדת עזה פעולות משלימות לחשיפה ולסיכול מנהרת הטרור שנוטרלה ב-30 באוקטובר 2017 בשטח ישראל. במהלך העבודות אותרו בשטח ישראל חמש גופות מחבלים.

ביום שישי דחו ארגוני הטרור את דרישת המתפ״ש להתקדמות בסוגיית השבויים והנעדרים בעזה בתמורה למתן אפשרות לחיפוש גופות המחבלים בשטח ישראל: ‏”זו משוואה לא ראויה. לא נשאירם מאחור ולא נשקוט, נעשה הכל להשיבם”.

בשבוע שעבר פורסמו בביטאון חמאס שמות ותמונות חמשת המחבלים הנעדרים שנקברו תחת הריסות המנהרה שפוצצה בעזה. ‏כל החמישה, כאמור, פעילי הג’יהאד האיסלאמי.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.