דובר צה”ל הודיע כי הוארך מעצרם של לוחמי גדוד נצח יהודה החשודים בהכאת בדואים, עד לשבוע הבא. לטענת דובר צה”ל הדבר נעשה בהסכמתם. עוד נמסר מצה”ל כי “חלק מהחיילים צפויים להודות בכתב אישום שיוגש נגדם כחלק מהסדר טיעון. כפי שעולה מהחלטות המעצר של בית הדין הצבאי, הראיות שנאספו בחקירת מצ”ח מבססות היטב את החשדות”.

עורכי הדין של הלוחמים טוענים כי מסתבר  שבעת חקירתו של המ”כ על ידי מצ”ח ולאחר שמסר גרסה מפורטת שהגן על עצמו ועל חיי חייליו וחש סכנת חיים ממשית, נשאל: אם אזרח אומר לך בוא אני אדקור אותך, למה אתה הולך לקראתו ? למה אתה לא בורח ממנו ???המ”כ ההמום השיב כי: “קודם כל חיילי היו קרובים אלי, דבר שני אני היתי בחוץ אם היה דופק ריצה הוא עדין יכול היה להספיק לדקור אותי. זה מה שמצופה ממני כלוחם בצה”ל”.

משפטו של המ”כ התנהל יחד עם משפטם של החיילים הנוספים בבית הדין ביפו. הפרקליטות מציעה לחיילים הסדרי טיעון, אך חלק מהחיילים טוענים שמעצרם וכניסתם לכלא לפי ההסדר הוא צעד של הפקרת חיילים וההסדר שמציעים להם קשה ומחמיר.

עו”ד איתמר בן גביר שמייצג מספר חיילים אומר היום כי “מדובר ביום שחור למדינת ישראל. במקום לתת גיבוי לחיילים פוגעים בהם ושוב מרתיעים חיילים מלפעול נגד מחבלים”.

עו”ד חי הבר מטעם עמותת חוננו ומייצג אף הוא מספר חיילים אמר בכניסה לדיון כי : “לא ברור לי עדיין מדוע לא חקרו את תלונת החיילים לגבי התנהגות אלימה, תוך איומים, של אותם בדואים”.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.