23:38 17/12/2017
דף הבית > כלכלה > צדק חברתי? ככה עושים את זה

צדק חברתי? ככה עושים את זה

ארגון פעמונים מציג: כך נטפל בבעיית העוני בישראל מהשורש

ארגון 'פעמונים' מציג מאגר חומרי הדרכה בנושא חינוך פיננסי.

מערכת השעות אתה חזרו בשבוע שעבר 2 מיליון תלמידים, לא תכלול שיעור חשוב, חינוך פיננסי, שיעור בו התלמידים יקבלו כלים שילמדו אותם אחריות כלכלית, וילמדו אותם מושגים פיננסים כדי שיצליחו בבגרותם להתמודד עם המלכודות הכלכליות שיחסכו מהם טעויות בעתיד.
לשם כך פיתחו ב'פעמונים' מאגר תכנים חינמי בנושא, שישמש הורים הרוצים להעביר שיעור במסגרת "הורה מעשיר" או מחנכים, ולהעביר אותם הלאה לקהלים הקרובים אליהם.

בעיית העוני. צילום: מקסים דינשטיין, פלאש 90
בעיית העוני. צילום: מקסים דינשטיין, פלאש 90

 

"החזק בו שלא ייפול ויצטרך"

"מעלה גדולה שאין למעלה ממנה – זה המחזיק בידי ישראל שמָךְ (=שהפך לעני), ונותן לו מתנה או הלוואה, או עושה עמו שותפות, או ממציא לו מלאכה, כדי לחזק את ידו עד שלא יצטרך לבריות ולא ישאול, ועל זה נאמר "והחזקת בו, גר ותושב וחי עמך" (ויקרא כה, לה), החזק בו שלא ייפול ויצטרך" ('שמונה מעלות בצדקה' של הרמב"ם).

ארגון 'פעמונים' הוא ארגון חברתי ללא כוונת רווח השואף למציאות שבה משפחות בישראל מנהלות חיים כלכליים, מאוזנים ואחראיים – מציאות שתסייע בבניית חוסן כלכלי-חברתי.

באמצעות מומחים בתחום כלכלת המשפחה, הארגון מדריך ומעניק ייעוץ פיננסי לכל המעוניין, ומספק ידע, כלים והרגלים נכונים בתחום. המדריכים מסייעים למשפחות ויחידים ומעניקים להם מענה בתחום ההתנהלות הכלכלית, המותאם לצרכיהם וליכולתם. הסיוע ניתן באמצעות ליווי כלכלי – אישי או קבוצתי שנמשך כמה חודשים. בנוסף, מפעיל הארגון תכניות לחינוך פיננסי בכל הארץ, הכוללות הרצאות, מערכי לימוד וסדנאות קבוצתיות.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

פט-זלינגר

"ההיסטריה סביב טבע – פשוט לא במקום"

ההסתדרות השביתה היום את המשק בהזדהות עם עובדי טבע. הפטריוטים: "צריך להירגע עם הסיפור הזה, אם הם יסגרו יבנו דברים אחרים במקום"