17:19 18/03/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > צבי בר השתחרר מכלא מעשיהו

צבי בר השתחרר מכלא מעשיהו

ראש עיריית רמת גן לשעבר, צבי בר, שוחרר לביתו בתנאים מגבילים לאחר שוועדת השחרורים של בתי הסוהר החליטה לקצר בשליש את מאסרו

ראש עיריית ר"ג לשעבר, צבי בר, עם כניסתו למאסר. צילום: פלאש 90
ראש עיריית ר"ג לשעבר, צבי בר, עם כניסתו למאסר. צילום: פלאש 90

ועדת השחרורים של בתי הסוהר הודיעה היום (ג') על החלטתה לשחרר מהכלא את ראש עיריית רמת גן לשעבר צבי בר על תנאי. בעקבות כך, שוחרר הערב בר אל ביתו. המהלך לקיצור עונשו המאסר של בר בשליש נעשה בהסכמת פרקליטות המדינה.

בהחלטתה ציינה ועדת השחרורים שהתנהגותו של בר במעשיהו הייתה טובה וכן מכיוון שהסתייג ממעשיו, שיתף פעולה עם העובדים הסוציאליים ועבר טיפול. הוועדה גם ציינה כי לא קיים סיכון לחזרה על העבירות בהן כשל. צבי שוחרר בתנאים המגבילים הבאים: יחויב להתייצב במשטרה אחת לשבועיים, מעצר בית לילי מ-22:00 ועד 06:00 למחרת. כמו כן הוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ.

בר נידון ב-2015 לחמש וחצי שנות מאסר בגין ארבע עבירות של שוחד שקיבל מיזמים וקבלנים בעירו, הלבנת הון ושיבוש הליכי חקירה. שנה לאחר מכן דחה בית המשפט העליון את ערעורו אך קיצר את עונשו לשלוש שנות מאסר. כמו כן הפחיתו השופטים את הקנס שהוטל עליו – מיליון וחצי שקלים, ל-800 אלף שקל. ביולי האחרון פנה בר לנשיא ראובן ריבלין וביקש חנינה לאור גילו – 82, ומצבו הבריאותי. בקשתו התקבלה.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

האישה שהשוותה בין פרץ לאמהות מחבלים – מרצה בצה"ל

לאחר שפורסם בסוף השבוע כי מרים פרץ תקבל פרס ישראל, חנה בית הלחמי השוותה בין פרץ לאמהות מחבלים. כעת, מתברר, כי בית הלחמי היא מרצה בצה"ל