12:08 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > צבועים, נמאסתם: מדוע ה"ליברלים" מפחדים מיהדות בבתי הספר?

צבועים, נמאסתם: מדוע ה"ליברלים" מפחדים מיהדות בבתי הספר?

עדר היסטרי וצווחן מסתער בתקופה האחרונה על כל סממן יהודי בבתי הספר, עד שאפילו ספר ברכות לקידוש הופך לאיום מסוכן. לשמעון ריקלין נמאס מההפחדות

כאשר החליטו במשרד החינוך לא לכלול את הספר ״גדר חיה״ בתכנית הלימודים של משרד החינוך, פרצה כאן מהומה. הספר מתאר רומן בין ישראלית לפלשתיני, והיו מי שחשבו במשרד החינוך שיש ספרים אחרים, ראויים יותר, ללימוד בגיל התיכון מטעם מדינת ישראל. 

מתוך הפטריוטים, ימים א-ה בשעה 22:00

מה לא אמרו על החלטת משרד החינוך? צנזורה שמזכירה תקופות חשוכות, ארדואן בדרך לכאן, ולא יעלה על הדעת. ובכלל, המליצו לנו, תלמדו להתמודד. אנחנו חיים בעולם מורכב וראוי לחשוף את התלמידים שלנו למורכבות, בלי פחד, כדי לדעת איך להתמודד עם אתגרי העולם הזה.

נזכרתי במהומה הזו ובדיון הזה לאחרונה, כאשר יותר ויותר אנשים מהצד שמחשיב את עצמו לליברלי, מתייחסים ליהדות ולסמליה כאל מגיפה. הנה כמה דוגמאות טריות. אבי מוסקל, עורך מהדורת "יומן" בתאגיד השידור הציבורי, צייץ בהתלהבות שבכוונתו להחזיר לעירייה סידורים שניתנו לבוגרי כיתה ו׳ בראשון לציון. סידור (שהתגלה בספר ברכות וקידוש לשבת וחג), נחשב במקומות מסוימים כמוקצה מחמת מיאוס.

הציוץ של עורך מהודרת 'יומן' של התאגיד. צילום מסך
הציוץ של עורך מהדורת 'יומן' של התאגיד. צילום מסך

בכנס על החינוך הכריזה פרופסור תמר הרמן ש"מערכת החינוך הממלכתית נחדרה בשנים האחרונות על ידי תכנים דתיים", וכי היא "מזהה התחלה של מרי אזרחי".

הבנתם? הילדים שלנו יודעים להתמודד עם כל מורכבות ועם כל נושא כבד וקשה. אדרבה, על פי הליברלים שלנו טוב שכך. אבל יש רק נושא אחד שעלול להוביל למרי אזרחי. רק נושא אחד שאתו הם לא יוכלו להתמודד. נושא אחד שאותו הליברלים הגדולים לא רוצים לחשוף בפני הילדים שלהם. קוראים לו יהדות. והיא מסוכנת ממש לנשמותיהם של הילדים הרכים. ליברלים אמרנו? ובכן, רק כל עוד הנושאים מתאימים לתפיסת העולם שלהם. ויהדות כנראה שלא.

היהדות כל כך מפחידה, שעיתונאית אחת כתבה אתמול בגאווה איך בנחישות הצליחה להעיף את עמותת "נחלת ישי" מבית הספר של ילדיה. רק כדי שתבינו באיזה איום קיומי מדובר: העמותה הזו, "נחלת ישי", פועלת למעלה מ-25 שנה ועוסקת בחינוך לציונות, לקירוב לבבות ומורשת ואהבת הארץ. זה מספיק לליברלים הגדולים שלנו כדי להטיס את העמותה המסוכנת הזו לכל הרוחות.

רוני זינגר. צילום מסך: טוויטר
רוני זינגר. צילום מסך: טוויטר

ומילא הם עושים את עצמם ליברלים, ולא מתכוונים באמת, אבל הצביעות, מה יהיה איתה? כי אלו בדיוק האנשים שיסבירו לכם שצריך לסגת מיהודה ושומרון כדי שתהיה לנו מדינה יהודית. אז מדינה יהודית הם ממש רוצים (עלאק), אבל יהדות?! בשום אופן. ההיסטריה הזו מכל דבר שמריח או מסמל יהדות, מראה שהם לא יושבים טוב עם עצמם; שהם יודעים שהם יהודים אבל לא ברור להם במה הם יהודים חוץ מהעובדה שהם נולדו ליהודים.

הגיע הזמן שהליברלים בעיני עצמם יתנו לנו דוגמה בליברליות לפני שהם מטיפים לכל העולם, וכאשר הם מדברים על מדינה יהודית, שיסבירו במה היא יהודית, ולא ידברו רק בסיסמאות.

אלתרמן אמר שכל אחד מאיתנו, אם יחפש, ימצא את הנקודה היהודית שלו. לטובתם ולטובתנו, אני מאחל להם למצוא אותה, ובכל מקרה להפסיק לשנוא.

שמעון ריקלין

שמעון ריקלין

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ראאד סלאח בהארכת מעצר בבימ"ש השלום בראשל"צ .צילום: אבי דיש, פלאש 90

המחוזי בחיפה קבע: השייח' ראאד סלאח יישאר במעצר

לאחר שמנהיג הפלג הצפוני של 'התנועה האסלאמית' ערער על החלטת השלום לעוצרו עד תום ההליכים, נקבע כי הוא לא ישוחרר: "שב על דבריו נוטפי הדם שוב ושוב"