מה עושים , ועוד רבים שאינם מסוגלים לבנות בכוחות עצמם לחג הקרוב, אך מעוניינים לחגוג ולשמוח בסוכתם הפרטית? החל מהערב, צאת יום הכיפורים, ועד לחג הסוכות נכנס מיזם " הבונים" של תנועת '' להילוך גבוה. במסגרת המיזם, מגיעים חניכי התנועה לכל פונה בכל רחבי הארץ ומקימים עבורו בהתנדבות סוכה. בצאת החג הם אף יגיעו שוב על מנת לפרקה. הפרויקט מתקיים לזכרם של רס"ן בניה ריין הי"ד שנפל במלחמת לבנון השניה, ורס"ן בניה שראל הי"ד וסמל בניה רובל הי"ד שנפלו במבצע צוק איתן בעזה לפני כשלוש שנים.

"נקודת מפגש בין חלקים שונים בחברה, בהקשר למצוות הסוכה, שמוקדשת לע"נ של חיילי צה"ל שמסרו נפשם למען עם ישראל". צוות הבונים. צילום: דוברות תנועת בני עקיבא
"נקודת מפגש בין חלקים שונים בחברה, בהקשר למצוות הסוכה, שמוקדשת לע"נ של חיילי צה"ל שמסרו נפשם למען עם ישראל". . צילום: דוברות

 

"לוחמים אלו הראו ולימדו אותנו עוד בחייהם את חשיבותם של ערכי אחווה, חברות, אכפתיות, דאגה לאחר ולסביבה", מסבירים היוזמים הצעירים, "מתוך כך לקחנו על עצמנו להמשיך את זכרם ונבנה סוכות במטרה להרבות את אותם הערכים שהם האמינו וחיו על פי הם". הפרויקט החל לפני שלוש שנים בעקבות יוזמה של סניף בני עקיבא בגבעתיים, כשהתנועה כולה התגייסה להקמתו כפרויקט רחב בשם "צוות הבונים" הפועל בכל רחבי הארץ.

בניגוד למצוות רבות אחרות, מצוות הסוכה דורשת מאמץ פיזי מורכב על מנת להקים סוכה כשרה על פי ההלכה. עובדה זו גורמת לכך שרבים מתקשים בעצם בניית הסוכה, למרות שמעוניינים לחגוג את חג הסוכות כהלכתו. עיקר הקושי קיים אצל קשישים ובעלי מוגבלויות שלא הצליחו להסתייע בבן משפחה שיסייע להם בעת הבניה.

צוות הבונים בפעולה. צילום: דוברות תנועת בני עקיבא
צוות הבונים בפעולה. צילום: דוברות תנועת בני עקיבא

 

מדובר במיזם שהחל בשבוע שעבר, במסגרתו מפעילה תנועת בני עקיבא מוקד פניות אינטרנטי וטלפוני בו יכולים אזרחים לפנות ולבקש סיוע בבניית הסוכה. לאחר הרישום, חניכי התנועה מהאזור הרלוונטי יוצרים קשר עם הפונה על מנת לתאם מועד לבניית הסוכה, וכן לפירוקה בתום ימי החג. מאות רבות משפחות כבר נרשמו באמצעות האינטרנט, הפייסבוק או פניה טלפונית ובניית הסוכות החלה בשבוע שעבר בכל רחבי הארץ. כעת, בצאת יום הכיפורים, נכנס המיזם להילוך גבוה.

"חברי תנועת בני עקיבא פועלים במהלך השנה כולה במנעד רחב של פעולות בחברה הישראלית כולה, אך אין ספק שפרויקט 'צוות הבונים' הוא אחד העוצמתיים שבהם", אומר מזכ"ל תנועת בני עקיבא יאיר שחל. "נקודת המפגש בין חלקים שונים בחברה, בהקשר למצוות הסוכה, שמוקדשת לעילוי נשמתם של חיילי צה"ל שמסרו נפשם למען עם ישראל מבטאת את החינוך הערכי והמשמעותי ביותר מבחינתנו ואת החיבור בין כל חלקי העם". לדבריו של שחל, "היוזמה שהחלה בסניף גבעתיים ורתמה אחריה את התנועה וחניכיה בכל רחבי הארץ היא פועל יוצא של עבודה משמעותית ועמוקה שנעשית במהלך השנה כולה בסניפים ומסמלת לכולנו את האיכות של הנוער המדהים בארץ הזו".

לקבלת עזרה: 055-8814547 איתי

רוצים להתנדב? 052-7487079 שני:עוד באותו נושא