הבוקר מפגינות מאות עובדות הסוציאליות בעשרות צמתים ברחבי הארץ, בהם בילינסון, אלוף שדה ברמת גן, צומת שילת, צומת חולון, צומת בילו, צומת סירקין, צומת פרדסיה, צומת בית דגן, צומת נתיבות, באר שבע, צומת חדרה, צומת זכרון יעקב, צומת פוריה, כרמיאל ועוד. מחאת העו"ס יצאה לדרך לפני כשבוע, במחאה על השכר המחפיר שמקבלות העובדות אל מול השכלתם האקדמית ועבודתם ביחס לשאר המשק.

העובדות הסוציאליות שובתות ומשאירות פניות חשובות מאין כמוהן ללא מענה, ועדיין לא נראה יחס מגורם בכיר בממשלה המבין את חשיבות המחאה.

עו"ס ותיקה מתחום הרווחה מסרה לערוץ 20 כי למרות העיתוי המורכב של משבר הקורונה הם מתכוונות ללכת עד הסוף. עוד מסרה כי בנתיים למרות שיש ילדים שצריכים סיוע ופונים לעו"ס כדי לקבל מענה וטיפול כתוצאה מפגיעות מיניות, תאונות אישיות אלימות במשפחה ועד בעיות כאלה ואחרות ונשארים ללא טיפול, הממשלה לא מראה צעדים לטיפול בשכרם וביחס המחפיר והעבודה הרבה של העובדות.

בשבוע האחרון הקימו העובדות הסוציאליות מאהל מחאה מול ביתו של שר האוצר ישראל כ"ץ בכפר אחים. לאחר סירובו לצאת אליהן ולהיפגש עימן, המתינו העובדות הסוציאליות אתמול לשר כ"ץ באולפני נווה אילן לקראת הופעתו ב"פגוש את העיתונות". "שר האוצר, הגיע הזמן שתפגוש את המציאות" אמרו העובדות הסוציאליות.

אתמול הודיעו באיגוד העובדות הסוציאליות כי הן נערכות להשבתה ממושכת של השירותים החברתיים במחאה על תנאי השכר, העומס הגובר והאלימות המופנית כלפיהן. "ההתעלמות המתמשכת של האוצר מהשביתה הקשה בשירותים החברתיים והשיח המעליב על כך שהעובדות הסוציאליות, שכבר קורסות תחת העומס, צריכות לעבוד עוד יותר כדי לקבל עוד כמה עשרות שקלים – לא ישברו אותנו. אם צריך נמשיך את המחאה עוד חודשים ארוכים".

 

בעקבות המחאה, 16 עובדות סוציאליות נעצרו אתמול מחוץ לאולפנים.

מחר בשעה 17:00 יקיימו העובדות הסוציאליות מפגן מחאה ענק מול משרד האוצר בירושלים.

 


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.