תופעת ההתקרחות הגברית היא בעיה נפוצה, במיוחד בקרב הישראלים שמקריחים מהר יותר בהשוואה לגברים בשאר העולם. 50% מהגברים בישראל יחוו סוג של התקרחות במהלך חייהם. 

מהי התקרחות?

התקרחות היא פגם גנטי, היא מועברת בתורשה מהצד של האב או מהצד של האם, והיא מתחילה בהידללות השיער באזור המפרצים או בפדחת הראש.

ההורמון האחראי על ההתקרחות הוא הטסטוסטרון. לאחר גיל 18, ריכוז האנדרוגן – הטסטוסטרון עולה ולכן נוצרת נשירת שיער, השיער נושר באופן טבעי איך אינו צומח. כלומר, נשירת השיער תלויה בריכוז הטסטוסטרון שעולה עם ההתבגרות.

טיפולים להתקרחות

ישנם מספר טיפולים להתקרחות אשר יכולים לסייע, לעכב או לעצור לחלוטין את ההתקרחות:

תוספת שיער: תוספת שיער היא בעצם פאה חלקית השזור בה שיער אמיתי או סינטטי אשר מודבקת לראש המטופל לאחר שגולח למשעי. תוספת שיער יש לטפח ולחדש כל חודשיים מכיוון שהשיער צומח מתחת לתוספת וכי יש לדאוג לחדש את הדבק שמדביק את התוספת לראש המטופל. בנוסף יש לרכוש תוספת חדשה מדיי שנה בערך. הטיפול מעניק מראה של שיער מלא לחלוטין, אך הפתרון אינו מספיק אסטטי ולא נראה טבעי לחלוטין.

: בהשתלת שיער נלקחים זקיקי שיער מהחלקים שאינם מקריחים כגון: אחורי הראש, צידי הראש, זקן, או שערות החזה. הזקיקים שנלקחים מהאזורים התורמים אינם חוזרים לגדול, ומקנים מראה דליל באזור ממנו נלקחו הזקיקים. לאחרונה, השתלות שיער בטורקיה הפכו נפוצות מאוד, אך הסיכונים רבים. זאת, עקב מטפלים לא מקצועיים אשר מבצעים את ההשתלה, או עקב העובדה שההשתלה נעשית רק בחלק מהראש, לדוגמא רק במפרצים, הגבר ממשיך להקריח בפדחת ונאלץ לבצע השתלה נוספת לאחר מספר חודשים/שנים וחוזר חלילה.

טיפול בכדורים נגד התקרחות: ישנם סוגים רבים של כדורים נגד התקרחות, זהו הפתרון הראשון אשר מציע רופא עור לגבר אשר מגיע לבדיקה, כאשר הוא מרגיש שהוא מתחיל להקריח. ישנן הסתייגויות רבות לגבי שימוש בכדורים. גבר אשר מתחיל טיפול בכדורים חייב להמשיך עם הטיפול למשך כל חייו הואיל והפסקת השימוש בכדורים גורמת לחזרה של הנשירה לקדמותה. כמו גם, יש לקחת בחשבון את העלות הגבוהה של רכישת הכדורים מדיי חודש.

בנוסף, ישנן תופעות הלוואי של הכדורים. הידועה מבניהן היא ההשפעה על התפקוד המיני.

צילום: יח"צ

 

טיפול בהדמיית שיער לגברים: טיפול בו מדמים זקיקי שיער על ראש המטופל, על ידי שימוש במיקרופיגמנטציה. בשיטה זו נעשה שימוש במכונה אשר מחדירה צבע על בסיס אורגני לשכבת האפידרמיס של העור, בשונה מקעקוע שבו מוחדר דיו לשכבה התחתונה ביותר ולכן נשאר קבוע.

החדרת הצבע לשכבת האפידרמיס מקנה מראה של שיער קצוץ מלא ונדמה כי זהו גבר אשר מגלח את ראשו מבחירה. הדמיית השיער והשיער הקיים נראים כמקשה אחת של שיער קצוץ. בשיטה זו יש צורך בטיפול תחזוקה מדיי חצי שנה. בטיפול תחזוקה, מחדשים את מראה הזקיקים והקרקפת חוזרת להיראות מלאה בשיער קצוץ.

היתרון בשיטה זו הוא הנוחות. תופעות הלוואי מועטות ואין צורך להשבית ימי עבודה. כמו גם, טיפולי התחזוקה של שיטה זו מתבצעים לעיתים רחוקות יותר מטיפולי התחזוקה של תוספת שיער. עם זאת, השיטה מדמה שיער קצוץ ולכן מתאימה רק לגברים אשר מוכנים להתמסר לתספורת קצוצה. השיטה קיבלה היתר הלכתי לביצוע כי היא משחזרת יסוד טבעי בגוף (שיער).

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.