ארגון הטרור ‘פת”ח’ בראשו עומד יו”ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, בירך על החלטת אונסק”ו שהכריזה על ישראל כ”כוח כובש” בירושלים.

ג’מאל נזאל, דובר התנועה באירופה, אמר כי “ההצבעה של ארגון זה בסוגיה זו עושה צדק היסטורי ואף משקפת בהיבט אחר את העמדה הבינלאומית המתנגדת למדיניות ישראל, וכן את עמדתנו השוללת את ההכרה בירושלים כבירה של הכיבוש”.

מברכים על ההחלטה. ארגון פת"ח בראשו אבו מאזן. צילום: פלאש 90
מברכים על ההחלטה. ארגון פת”ח בראשו אבו מאזן. צילום: פלאש 90

כזכור, אמש (ג’) קבע ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו”ם פעם נוספת כי הפעולות של ישראל בעיר העתיקה אינן חוקיות והמקום מוגדר כ”אתר מורשת עולמי שמצוי בסכנה”. עוד נקבע כי החפירות במקומות הקדושים מהווים פגיעה בוטה במורשת וכי הוא מקום פולחן מוסלמי בלבד. הארגון גינה עליות של יהודים להר עליו נבנה מסגד אל אקצא.

למרות ריכוך משמעותי של נוסח ההחלטה, נשבר הקונצנזוס של הערבים ויותר מדינות הצביעו לטובת ישראל. ההחלטה התקבלה ברוב של עשר מדינות שתמכו לעומת שלוש שהתנגדו, שמונה מדינות נמנעו.

המדינות שתמכו בהחלטה האנטי ישראלית והצביעו בעד: אזרבייג’אן, אינדונזיה, לבנון, תוניסיה, קזחסטן, כוויית, טורקיה, וייטאנם, זימבבווה וקובה. המדינות שעמדו לצד ישראל והצביעו נגד: הפיליפינים, ג’מייקה ובורקינה פאסו. נמנעו: אנגולה, קרואטיה, פינלנד, פרו, פולין, פורטוגל, קוריאה וטנזניה

עצרת ארגון אונסק"ו. צילום: Cancillería Ecuador
עצרת ארגון אונסק”ו. צילום: Cancillería Ecuador

שגריר ישראל לאונסק”ו, כרמל שאמה הכהן אמר לאחר ההחלטה כי “יותר מדינות מזדהות עם ישראל שלא מוכנה לסבול שום רדיפה ושום החלטות פוליטיות נגדה ונגד העם היהודי גם אם הן עוברות ריכוך גובר מהצבעה להצבעה. תוצאות ההצבעה מהוות רוח גבית לקראת הקרב המשמעותי יותר בסבב הזה על רישום מערת המכפלה וחברון כאתר מורשת עולמי פלסטיני”.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.