לוחמי חטיבת עציון הופתעו לגלות היום כי האנדרטה לזכר לוחמי מחלקת ההר בגבעת הקרב נהרסה על ידי פושעים. שבוע לפני ציון יום הזיכרון ללוחמי שיירת הל"ה, בו נפלו הלוחמים בקרב גבורה בדרכם אל גוש עציון הנצור, נראה כי הקרב עדין לא תם.

האנדרטה המנותצת
האנדרטה המנותצת

 

בגוש סיפרו כי זו לא הפעם הראשונה בה נהרסת האנדרטה ואמרו כי על מערכת הביטחון למצוא את המחבלים ולהבטיח שמקרים כאלו לא יישנו.

מ"מ ראש המועצה משה סוויל ביקש בראש ובראשונה להודות ללוחמי החטיבה שגילו את ההרס בהכנות לצעדה לזכר לוחמי שיירת הל"ה ואמר כי פשע השנאה מוכיח שיש כאלה חושבים שהמאבק על ההר עדין לא הסתיים, ושעדיין ניתן להוריד אותנו מההר.

הוא הוסיף ואמר כי דווקא עכשיו צריך לעבור מסר חזק וברור מהממשלה, מסר שיבהיר שהקרב הסתיים, אנחנו כאן, אנחנו נבנה, אנחנו נשאר. מההרים האלו יותר לא נרד. הם הורסים – אנחנו בונים!

בעמותת התיירות ובמועצה ציינו כי בשבוע הבא, בלילה שבין חמישי לשישי, יצעדו אלפי בני נוער מכל הארץ בשביל בו צעדו לוחמי שיירת הל"ה. אלפי בני נוער יגיעו כדי להזדהות ולכבד את אלו שמסרו את נפשם למען תושבי גוש עציון. החובה שלנו היא לשמר את זכרם של הנופלים ולהמשיך את המורשת המפוארת ואת הרוח המיוחדת שעדיין נמצאת על ההר.

האנדרטה המנותצת
האנדרטה המנותצת
מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא