הפרקליטות הצבאית הודיעה הערב לבית הדין הצבאי כי בכוונתם להגיש ערעור מיד לאחר מתן גזר הדין נגד המחבל שניסה את נירית . הפרקליטות תבקש מבית הדין להציג כראייה זכרון דברים מחקירת המחבל, אשר בו תציג כי בכוונת המחבל היה לבצע . מחר בשעה 9:30 יתקיים דיון הטיעונים לעונש במשפט, אולם הערעור יתבצע רק לאחר מתן גזר הדין, שכן לא ניתן להגישו לפני כן. במשפחת זמורה לוקחים את ההחלטה בערבון מוגבל ואומרים כי הם לא ממהרים להתלהב.

נירית זמורה, פצועת הפיגוע, באולפן חדשות 20

כזכור, לפני כשבועיים פורסם כאן לראשונה כי הפרקליטות הצבאית שוקלת לערער על פסק הדין המקומם שניתן למחבל, חמזה פאיז, אשר ביצע בצומת גוש עציון לפני כשנתיים וחצי ופצע קשה את זמורה, תושבת בית חג"י ואם לשמונה ילדים. המחבל רץ עם סכין שלופה לעבר נירית תוך שהוא צועק “אללה אכבר” ונעץ סכין בגופה. נירית, בנס, שרדה את הדקירה, אך נפגעה בעמוד השדרה ונזקקת עד היום לשיקום ארוך בעקבות הפציעה. אולם על פי פסק הדין, הוא הורשע בחבלה בכוונה מחמירה בלבד.

הסכין השבורה בזירת הפיגוע. צילום: 'הצלה יו"ש'

 

", התקפלתי בתוך עצמי והתחלתי לבכות"

בראיון לחדשות 20 סיפרה נירית זמורה על התדהמה שהיכתה בה למשמע החלטת בית הדין. "חשבתי שאני שומעת לא נכון. התקפלתי בתוך עצמי והתחלתי לבכות", היא מתארת. "סבל של שנתיים וחצי שנגמר בתוך רגע, ופתאום אני קולטת שכולם קמים ועומדים ללכת מבית המשפט. הסתכלתי למחבל בעיניים". על טענת בית הדין כי לא הייתה בכוונת המחבל להמשיך ולדקור, מבהירה זמורה: "אם הוא היה יכול הוא היה ממשיך לדקור אותי ואנשים נוספים שהיו שם".

בפניה לשופטי בית הדין הצבאי, אמרה זמורה, כי היא "מצפה משופטים במדינת ישראל, ומשופטים בצבא ההגנה לישראל, שיעשו את תפקידם, שיגידו שאין מקום פה לרצח. וזאת לא אמירה שנשמעה אתמול בבית המשפט".

"בפסק הדין יש אמירה כלפי כל עם ישראל וכלפי כל המחבלים הפוטנציאלים"

על המחיר אותו תמשיך לשלם, בעוד המחבל יוצא בלא כלום, אמרה זמורה: "אני עוברת וכנראה עוד אעבור שיקום ארוך. אני לא יודעת אם זה יסתיים אי פעם. הנכות היא נכות לצמיתות ברובה. למעשה, אני מאוד נסערת כי פסק הדין הזה אולי לגבי באופן אישי היה רק עוול, אבל יש בו אמירה כלפי כל עם ישראל וכלפי כל המחבלים הפוטנציאלים".

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא