פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון: בשעות הבוקר המוקדמות עוכבו לחקירה באזהרה ארבעה מעורבים נוספים, לצד מעורב נוסף שנחקר בשעות הלילה ובסיום חקירתו נעצר, כך מסרה המשטרה. כמו כן, רעייתו של חבר הכנסת דוד ביטן נחקרה ביומיים האחרונים ומעצרה יימשך עד יום חמישי. ארנון גלעדי, המשנה של רון חולדאי בעיריית תל אביב שנשלח למעצר בית, הוא הבכיר מעיריית תל אביב שנעצר אתמול בבוקר.

ארנון גלעדי הוא יו"ר סיעת הליכוד בת"א וחבר במועצת העיר למעלה .  הוא משמש כיו"ר איגודן לתשתיות ואיכות הסביבה ואחראי על המכון לטיהור השפכים מגוש דן (השפד"ן). בנוסף, גלעדי משמש גם יו"ר ועדה מרחבית תכנון ובנייה שומרון.

 

ח"כ דוד ביטן מגיע לכנסת, היום. צילום: פלאש 90

ח"כ דוד ביטן מגיע לכנסת, היום. צילום: פלאש 90

 

כזכור, אמש פרסמנו כאן לראשונה כי ח"כ ביטן צפוי להתפטר בימים הקרובים מתפקידו המחייב כיו"ר קואליציה ולפנות את זמנו למאבק על חפותו מול עבודת המשטרה. עם הגיעו אתמול למשכן למשכן הכנסת, נפגש יו"ר הקואליציה עם נתניהו לשיחה ב-4 עיניים. לאחר מכן, נפגש גם עם עשרות חברי מרכז ליכוד שבאו לחזק אותו ובשעות אחר הצהריים המוקדמות עזב את הכנסת כדי להיערך לחקירה נוספת שהוא זומן אליה בהמשך השבוע. בפומבי, אמר ביטן, כי לא יתפטר.

ביום ראשון האחרון התמודד ביטן עם שאלות החוקרים במשך למעלה מ-13 שעות בנוגע לחלקו בפרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון. בין השאר נחשד ביטן בקידום אינטרסים של משפחת הפשע ג'רושי, שזכתה במכרז של כריית חול במערב העיר – בזמן שכבר כיהן כחבר בכנסת ישראל. עוד חושדים החוקרים, לפי הפרסומים, כי ביטן הִטה מכרז עבור בן של מקורב, בתמורה לכיסוי חובות העתק שצבר ביטן.

בין השמות שעלו כמועמדים לרשת את תפקידו כיו"ר הקואליציה: סגנו, ח"כ אורן חזן, וח"כ מיקי זהר.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי