ארגוני שמאל מפרסמים תצלומי אוויר של בכירים המתגוררים ביהודה ושומרון. כך, למשל, בחודש שעבר פרסם ארגון 'כרם נבות' באתר האינטרנט שלו תצלומי אוויר של ביתו של שר הביטחון אביגדור ליברמן המתגורר בנוקדים. עוד ניתן למנות בין הבכירים את שופט בית המשפט העליון נעם סולברג המתגורר באלון שבות, חברי כנסת ובעלי תפקידים בשב"כ.

ארגון 'אלמגור' למען נפגעי טרור יוצא למאבק נגד המחדל הבטחוני. יו"ר הארגון, מאיר אינדור, מסביר בראיון ל'לפני כולם' מדוע לקחו על עצמם את המאבק. "אנחנו התגלגלנו במקרה, הכל התחיל כשצילמו את ביתו של בן למשפחה שכולה מטרור. אנחנו יודעים מה עובר על בני משפחות שנפגעו מטרור – החשש מפיגוע נוסף. הלכנו לחקור את הנושא הזה, התברר לנו שיש מחדל בטחוני אדיר ופרשת הצילומים הזו היא בעצם סיוע לטרור, במודע או שלא במודע", הוא אומר.

"תיק יעדים למחבלים"

לדבריו של אינדור, "אני מקווה שזה לא במודע, אבל כשאתה מצלם בית של שופט עליון שנמצא קילומטר מכפר פלסטיני ואתה נותן את דרכי הגישה אליו, או יותר מזה – שר הבטחון שגר בהתנחלות ואתה נותן את הצילום מלמעלה כולל דרכי גישה – זה להגיש תיק יעדים למחבלים, רק חסר לתת לו את הנשק. מדובר בשורה של אנשי ציבור וידוענים". עוד מבקש להדגיש יו"ר הארגון, כי "צריך לזכור שהטרור רואה את הצלחתו ככל שהפיגוע יותר ממונף גם תקשורתית וגם איכותית. לדוגמא, הפיגעה בגנדי, ששם קטפו את זרי התהילה בזכות זה שהצליחו להתנקש בשר ישראלי. זה טירוף מערכות".

אינדור משתף כי ניסו בארגון לפנות לשלטונות, אך כיוון שיש לקונה בחוק בנושא זה, הם לא פונים ישירות לארגונים המצלמים, אלא לארגונים שעוסקים בכך. "אנחנו מפנים לשלטונות, אנחנו לא צבא פרטי ולא משטרה פרטית ופה נתקלנו בלקונה או שזה מחדל מפני שיטת ה"סמוך", או שהשלטונות אפילו לא יודעים. האנשים שיושבים בארגונים האלה הם עם שכל והבנה. אם לא עשו זאת עד כה, יכול להיות שאומרים 'נקח את הסיכון על חשבונם, העיקר שנוכל לפרסם את מה שלדעתם זו הדעה הנכונה' ולכן לא פנינו אליהם, אך פונים לשורה של ארגונים שתפקידם לעסוק בזה".

הדרישה: להוריד את הפרסומים מהרשת, להעמיד לדין ולהוציא צווי הרחקה מיו"ש

במכתב ששיגר אתמול ארגון אלמגור לבעלי תפקידים במערכת הביטחון ובמשטרה נכתב: "נחשפנו למחדל ביטחוני שבו התפרסמו לאחרונה תמונות מפורטות של היישוב נווה צוף, שבו נרצחו בני משפחת סלומון. בצילום נראים פירוט ומיקום מחסומים, גדרות ומרחקים לבתים ואפילו סימון פרצה בגדר. עוד בצילומים, בתיהם מהאוויר ומהקרקע של שר הביטחון ושל נושאי תפקידים ביישובי יו"ש. צילומי האוויר הם מצרך חשוב ביותר למתכנני טרור כדי להגיע ליעד". ב'אלמגור' דורשים לפנות לרשת פייסבוק העולמית ולדרוש את הורדת הפרסומים, להעמיד לדין את המפרסמים על עבירות צנזורה ולהוציא להם צווי הרחקה משטחי יהודה ושומרון.

מארגון כרם נבות נמסר בתגובה כי "בישראל יש גורמים האמונים על הגדרת מהו 'סיכון ביטחוני' ומה לא. אף לא אחד מהם פנה אלינו אי פעם והתריע על פגיעה בביטחונו של מישהו. מדובר בספין שמאחוריו גורמים המעורבים בגזל אדמות ובבנייה לא חוקית".

לפני כולם

לפני כולם