הותר לפרסום: תא"ל במיל' הוא לשעבר שנחקר השבוע בפרשת הצוללות. בית המשפט האריך בתחילת השבוע את מעצרו עד ליום רביעי. ברוש  בשוחד והפרת אמונים. התא"ל במילואים הגיע לבית המשפט כשהוא איננו מיוצג ע"י עו"ד. למרות שטען שאיננו זקוק לייצוג, ביהמ"ש מינה לו עו"ד מהסנגוריה הציבורית.

תא"ל במיל' שי ברוש, מפקד שייטת 13 שנחקר השבוע בפרשת הצוללות. צילום: פלאש 90
תא"ל במיל' שי ברוש, מפקד שייטת 13 שנחקר השבוע בפרשת הצוללות. צילום: פלאש 90

"כל הקשר שלו לפרשה הוא שהוא חבר של מיקי גנור. מדובר בספיח של הפרשה שהוא נקלע לו שלא בטובתו". טען סנגורו. "הנזק שעלול להיגרם לאיש הזה עולה פי כמה על התועלת של הציבור. הוא איננו גורם מרכזי. מדובר באדם שעבר קריירה מפוארת בשירות הצבאי. היה מפקד השייטת, מעולם לא הסתבך בדבר. למה להכתים את שמו בשעה שסיכוי גדול מאוד שבסופו של יום לא יוגש כתב אישום?". ביהמ"ש עיכב את פרסום שמו ביממה, אך סרב לאשר את הבקשה להותירו חסוי לחלוטין בשל "זכות הציבור לדעת".

במלחמת יום כיפור השתתף ברוש, אז לוחם בשייטת, ב"מבצע ליידי" בו פשטו הלוחמים על נמל פורט סעיד. הכח הטביע כלי שיט מצריים במבצע שהוכתר כפעולה נועזת. שניים מהלוחמים הוכרזו כחללים שמקום קבורתם לא נודע. ברוש ושותפיו לפעולה קיבלו בעקבות כך את עיטורי גבורה, העוז והמופת.  ברוש כיהן כמפקד השייטת בין השנים 1987-1991. בין הפעולות הבולטות שהוביל – חיסולו של ראש הזרוע הצבאית בפת"ח אבו ג'יהאד בתוניס בסיוע סיירת מטכ"ל. בהמשך שירותו כיהן כראש מספן המודיעין בחיל הים ולאחר שחרורו עסק בייעוץ.

מודי זנדברג. צילום: פלאש 90
. צילום: פלאש 90

אמש זומן לתת עדות בפרשה המכונה "" יועץ התקשורת  ונעצר גם , יועצו הקרוב של השר שטייניץ. בית משפט השלום בראשל"צ האריך בשלושה ימים את מעצרו של טייב. סניגורו אמר בדיון: "אין לו קשר לצוללות או לכל דבר שדומה לצוללות". עוד פורסם כי מודי זנדברג הוא השר לשעבר שנחקר בפרשת הצוללות, מעצרו הוארך ב-3 ימים. זנדברג חשוד בקבל שוחד, תיווך לשוחד והפרת אמונים. זנדברג, שמשמש כיום כיו"ר קרן היסוד, שכיהן כשר התשתיות ושר המדע והטכנולוגיה בשנים 2003-2004. חקירתו התמקדה בטיב היחסים בינו לבין עד המדינה בפרשה, מיקי גנור, בזמן המגעים בין לבין חברה מדרום קוריאה בעת שנידונה עסקת הספינות. זנדברג ייצג אז נציגה של החברה הקוריאנית.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.