ארדן הורה לפתוח בבדיקה – שהובילה לחקירה פלילית: השר לביטחון פנים גלעד ארדן חשף היום (ו') בעמוד הטוויטר שלו כי לאחר שנחשפה פרשת "הסוהרות המוטרדות" בחדשות 20, הורה לפתוח בבדיקה מלאה.

בתגובה לפנייתה של יו"ר ישראל שלי, שרה העצני-כהן, שדרשה את התייחסותו לפרשה, כתב ארדן: "הנחיתי את שירות בתי הסוהר לבצע בדיקה מיידית מקיפה מייד לאחר הפרסום והנציבה אף מינתה קצין בודק, שלאחר בדיקתו היא החליטה להעביר התלונות לחקירת משטרה(היחידה לחקירות סוהרים של המשטרה). כמובן שאעקוב אחרי תוצאות החקירה ואסיק מסקנות".

כזכור, אתמול הודיעו בשב״ס כי היחידה לחקירת סוהרים תיפתח בחקירה פלילית בנושא. כמו כן, בשבוע הבא תקיים ועדת הפנים של הכנסת דיון מיוחד בעניין, בו תשתתף גם נציבת שב"ס, רב גונדר, עופרה קלינגר.

נ', סוהרת, סיפרה אתמול (ה') לערוץ 20 כי "הוא (המחבל) היה מבקש שהסוהרת הגבוהה והיפה תבוא לעבוד. אמר לי 'את תהיי קצינה בזכותי'. הלכתי ודיווחתי והמפקדים בכלא לא עשו עם זה כלום. הוא היה עובר ונוגע בי כאילו בטעות". עדותה מצטרפת לפרשה שנחשפה ביום ביום שלישי במהדורת החדשות. מהעדויות עולה כי קצין המודיעין של כלא גלבוע הכריח סוהרות לעבור מהאגף הפלילי לאגף המחבלים בכלא, לאחר שאחד ממנהיגי המחבלים הבחין בהן וביקש כי ישובצו לצידו.

י', סוהרת, סיפרה לערוץ 20 כי "האסיר הביטחוני ראה אותי ואמר לי בואי תעבדי באגף שלי, עניתי לו: ממש לא. יום אחד מפקד המשמרת שלי אמר לי שקצין המודיעין דרש שאעבור לעבוד באגף של האסיר. אמרתי לו שאני לא רוצה. המפקד ענה לי, 'דרשו אותך שם'. בהתחלה סירבתי להיכנס, זה אסיר שעושים לו הרבה כבוד בכלא, כולם משום מה דופקים לו חשבון.”

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי