ממשיכה להדהד בציבוריות הישראלית וסימני השאלה לגביי זהות החשודים במעשה רק הולכים ומתרבים. לאחר שבשבועות האחרונים נחשף כי הודאות החשודים היהודים הוצאו בעינויים, הבוקר (שישי), הופצו בבתי כנסת ביהודה ושומרון ובירושלים אלפי עותקים מתוך הדיונים החסויים האסורים בפרסום, כך חשפה לראשונה כרמל דנגור מתאגיד השידור 'כאן'..

רבים כבר נחשפו לחומרים הקשים ורבים נוספים צפויים להיחשף אליהם במהלך תפילות השבת..

חלק מהעותקים שחולקו הבוקר בבתי כנסת ברחבי הארץ. צילום: באדיבות אתר החדשות 0404

 

גם היום, 3 שנים אחרי, רבים בציבור אינם מאמינים שהחשוד המרכזי – עמירם בן אוליאל – עומד מאחורי מעשה הזוועה. רבים בטוחים שבן אוליאל הודה במעשה רק בגלל עינויים קשים שעבר – כאלה שלא כל אחד מסוגל לעבור ולצאת מהם אדם שפוי. בתחילה, שנפוצות שמועות על עינויים בחקירה, כולם, כולל שרת המשפטים (שלא ידעה את האמת) הכחישו שהנחקרים בפרשת דומא עברו עינויים. מאוחר יותר נאלצו כולם, כולל פרקליטות המדינה, להודות שהנחקרים אכן עונו, וכיוון שכך ההודאות שלהם אינן קבילות משפטית.

זאת ועוד, בחדשות 0404 נחשף לראשונה כי בתים נוספים, השייכים לאותה משפחה, הוצתו בכפר דומא מאז המקרה, ככל הנראה בשל סכסוך פנימי.

חלק מהעותקים שחולקו הבוקר בבתי כנסת ברחבי הארץ. צילום: באדיבות אתר החדשות 0404

 

כזכור, ב-2015 הוצת ביתם של בני משפחת דוואבשה בכפר הערבי דומא שבשומרון. ההורים ובנם הפעוט נספו בשריפה. הפרשה טלטלה את המדינה עם מעצרם של צעירים יהודים, שנחקרו ב"אמצעים מיוחדים" ולטענת השב"כ הודו במעשה.

לינור בר-אל

לינור בר-אל


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.