האם ח”כ (העבודה) עברה עבירה הפלילית? בקרוב יצטרך פרקליט המדינה להשיב על שאלה זו. 

נגד מיכאלי, שקראה לאנשי קיבוצים המזוהים עם מפלגתה להתפקד למפלגת הליכוד כדי לשנות “את הרשימה במפלגת השלטון”, הוגשה תלונה ליועמ”ש אביחי מנדלבליט.

ח”כ מרב מיכאלי. צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בלשכת היועמ”ש העבירו את התלונה לטיפול לשכתו של פרקליט המדינה והבהירו כי אין בעצם ההעברה משום חוות דעת או נקיטת עמדה בנוגע לתוכן הפנייה.

עפ”י המכתב של מגיש התלונה, עו”ד עדי בן חור, יש לפתוח בחקירה בגין עבירות שידול לביצוע מצידה של מיכאלי. עו”ד הסביר כי קריאתה של של מיכאלי לקיבוצניקים להתפקד לליכוד ולשנותו במפנים מהווה לכאורה “תצהיר שקר” עפ”י חוק העונשין ועשויה לעלות כדי עבירת מרמה והפרת אמונים.

עו”ד עדי בן חור. צילום: אסף עמרני

בטופס ההתפקדות לתנועת נדרש המתפקד לחתום ולהצהיר “אני מזדהה עם מטרותיה של תנועת ”, מנגד בדבריה של מיכאלי יש משום הצעה כי חברי הקיבוצים יחתמו על תצהיר כוזב. מכאן שאלו יוכלו לבחור ואף להיבחר כח”כים של תנועת על אף שאינם מזוהים עם מטרותיה.

עו”ד בן חור הזכיר שח”כ מיכאלי העידה כי היא אומרת את הדברים “בכל קיבוץ” ועל כן מדובר לכאורה בשידול שיטתי. “ייתכן ופעולותיה של ח”כ מיכאלי דווקא כן נושאות פרי”, כתב עו”ד והציע לחקור חשד זה ואף להגיש כתב אישום פלילי במקרה הצורך.

“אם תותר התנהגות מהסוג בו נוהגת ח”כ מיכאלי, מדינת ישראל תחדל מלהיות מדינה דמוקרטית וליברלית”, הזהיר עו”ד בן חור.

מיכאלי לאנשי הקיבוץ: “מתנהגים כקורבן חסר כח”

כזכור, לפני כשבועיים פרסם העיתונאי ישי פרידמן ב”מקור ראשון” כי ח”כ מיכאלי קראה לחברי קיבוץ במעיין צבי: “אל תתפקדו למפלגת העבודה, תתפקדו כל הקיבוצניקים לליכוד ותבחרו את הרשימה”.

“אנחנו חלק מאותה אליטה ישנה שהם רוצים לסלק סופית. השלטון הזה לא במקרה מזניח את הקיבוצי, הוא מתעלל בקיבוצים בכוונה, הוא עושה את זה באופן אידיאולוגי”, אמרה מיכאלי וציינה “אנחנו 24 איש ואישה באופוזיציה, אתם כמה עשרות אלפים”.

חברת הכנסת האשימה את באי הכנס כי הם מתנהגים כ”קורבן חסר כוח”. “אני אומרת את זה בכל קיבוץ”, הוסיפה, “תתחילו להתארגן שוב בתור תנועה. יש לכם כוח עצום בידיים”.

מסביבת ח”כ מיכאלי נמסר כי לא ידוע להם על תלונה שהוגשה.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.