בעקבות הפרסום אמש על הפגישה בין מח"ט כפיר לצ'רלי אזריה, אביו של הלוחם שהורשע בהריגת מחבל, שיגרו עורכי הדין של משפחת מכתב חריף לשר הביטחון אביגדור .

במכתב האשימו: "גילינו לתדהמתנו כי נעשו פניות בלתי ראויות מצד גורמים בכירים בצבא ובינהם מח"ט כפיר, לאביו של מרשנו על מנת לגרום לו להחליף את עורכי דינו וכן למנוע ערעור עתידי בתיק תוך שימוש בהבטחות משונות, דברים העולים לכאורה כדי עבירות פליליות".

"הדבר נעשה בצורה מפורשת בשיחות טלפוניות, בהודעות SMS ושיאם בפגישה" כתבו והוסיפו: "הדבר נעשה במחשכים, מבלי ליידע את באי כוחו של הנאשם, תוך שידולו של אביו, תוך רמיסת הייצוג, בניגוד לדין במטרה לסכל את הערעור".

פרקליטי אזריה. צילום: הלל מאייר, TPS
פרקליטי אזריה. צילום: הלל מאייר, TPS

עורכי הדין של אזריה המשיכו: "מח"ט כפיר הציע לאביו של מרשנו להפגישו עם הסנגור הצבאי הראשי, עוזר הרמטכ"ל, ראש אכ"א, ואלוף פיקוד מרכז עוד באותו הלילה כדי ש"ישמע" את אותם אנשים מוסמכים על מנת "לסנדל" את הערעור. אין כל ספק כי שעה שמח"ט כפיר הזכיר את אותם גורמים והתבטא בפני אביו של מרשנו כי הוא לא מייצג רק את עצמו אלא הוא מטעם הצבא, מהווה הדבר חציית קווים אדומים מבחינת זיהום התהליך. נוסיף כי הנכונות לקיים פגישות עם הגורמים הנ"ל מוכיחה כי הם נתנו את ברכתם לתהליך המעוות".

בהמשך המכתב שמיענו גם לשרת המשפטים שקד, ליועמ"ש מנדלבליט לרמטכ"ל אייזנקוט ולפצ"ר אפק, האשים צוות ההגנה: "לתדהמתנו, מח"ט כפיר התבטא בפני אביו של מרשנו כי קו ההגנה לא היה מוצלח עד עכשיו, במה שדומה ל"סוכן מדיח" אשר מנסה לשכנע את הנאשם בתיק פלילי, להודות באחריות פלילית, תוך הסטתו מעורכי הדין המייצגים אותו תוך הבטחות שווא. עוד צוין במהלך השיחה כי "לעורכי הדין יש אינטרסים אחרים כמו קריירה" ובמילים אחרות כי טובת הלקוח אינה לנגד עיניהם, דבר החוטא בצורה איומה לאמת".

"אנו מוחים בכל תוקף על התנהגות מקוממת זו. מדובר בהתנהגות פסולה ושערורייתית חוצה כל גבול ומנוגדת לחוק לכאורה. מעבר לעבירות הפליליות והאתיות המשתמעות, הרי שההתבטאויות נגד עורכי הדין מזעזעות את אמות הסיפים הקשורות לייצוג בהליך פלילי ולזיהום מתמשך של ההליך וכן דה-לגיטימציה הנעשית כל העת על ידי המערכת המשפטית הצבאית, במטרה למנוע מעורכי הדין לעשות מלאכתם", כך כתבו.

אלאור אזריה ואביו בבית הדין. פלאש 90
אלאור אזריה ואביו בבית הדין. פלאש 90

עורכי הדין של אזריה סיפרו כי חתרו לגישור: "נזכיר שלא זו בלבד שלא פסלנו הידברות עם התביעה והפרקליט הצבאי, אלא הסכמנו פעמיים להליך של גישור, דבר שנדחה על הסף על ידי התובע", ויצאו בהאשמה נחרצת כלפי דובר צה"ל: "לא נוכל להמנע מלהתייחס לתגובתו התמוהה של דובר צה"ל, לפיה הפגישה בין דובר צה"ל לצ'רלי אזריה לא נגעה בעניינים המפורטים לעיל. מדובר בהודעה שקרית שסותרת לחלוטין את השיחה שהתקיימה בפועל, שיחה שבדרך הרגיל מתקיימת בארגונים שאינם פועלים על פי דין".

צוות ההגנה סיים בהושטת יד: "נבהיר כי גם כעת אנו מוכנים וידינו מושטות למו"מ וזאת על מנת להפסיק את ההתעללות במרשנו, ואת הפגיעה המתמשכת בחוסנה של של החברה הישראלית כולה ובצה"ל בפרט, פגיעה שמלכתחילה רצינו למנוע אך התביעה הצבאית לא השכילה לשתף פעולה".

 

 

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם


:עוד באותו נושא