עו"ד אילן כץ, פרקליטו של החייל אלאור אזריה שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל ונשפט ל-18 חודש מאסר בפועל, אמר הבוקר בריאיון לתכניתו של ניב רסקין בגל"צ כי צוות ההגנה ומשפחתו של אזריה עדיין שוקלים האם להגיש ערעור על פסק הדין.

אזריה עם הוריו בבית המשפט. "המשפחה עדיין בסערת רגשות". צילום: פלאש 90
אזריה עם הוריו בבית המשפט. "המשפחה עדיין בסערת רגשות". צילום: פלאש 90

כץ התייחס לאפשרות הקיימת לקבל חנינה מהנשיא אשר תבטל את הרישום הפלילי של אלאור, "מה שעומד לנגד עינינו, למרות הביקורת החריפה שנמתחה עלינו לאורך כל הדיון, הוא שאלאור יצא מהפרשה העגומה הזו בצורה הכי טובה. וזה מה שמנחה אותנו גם היום. "אם בצד השני של הטלפון תהיה לנו הצעה שתיטיב עם אלאור כל האופציות פתוחות." הדבר המכריע הוא ההרשעה בעבירת ההריגה. ההרשעה הזו לא יכולה לעמוד". "החנינה יכולה לכלול מספר מרכיבים ויכולה גם למחוק רישום פלילי".

עוד הוסיף כץ: ""בסופו של יום מי שמחליט מה לעשות בשורה התחתונה הם הלקוחות, אלאור והמשפחה והם צריכים לקבל את ההחלטה. "המשפחה עדיין בסערת רגשות . מנקודת ראותם ובצדק העונש שהוטל על אלאור הוא עונש מאסר משמעותי. מהצד השני הם מבינים שיחסית לקביעות הדרקוניות בהכרעת הדין מדובר בענישה מקילה".

לא מאבדים תקווה. משפחת אזריה בשירת ההמנון. צילום: מרב לרנר

"אם הייתי יודע שאפשר לשפר את מצבו של אלאור שלא בדרך של ערעור ההמלצה החד משמעית שלי לצ'רלי אזריה הייתה לוותר על ערעור ואם הייתי יודע שבשום פנים ואופן אין נכונות, כמובן שאגיד לצ'רלי אזריה בוא נלך לערעור."  "יש לנו 15 יום להגיש ערעור, זוהי תקופה קצרה ומאידך מספיק ארוכה, אנחנו שוקדים על הדברים בכל רגע נתון, ואני מאמין שבתקופה הזו נגיע להחלטה הנכונה ביותר מבחינתו של אלאור".

עו"ד יורם שפטל. "מי שהחליט לצרפו הייתה המשפחה" צילום: פלאש 90
עו"ד יורם שפטל. "מי שהחליט לצרפו הייתה המשפחה" צילום: פלאש 90

כץ התייחס בדבריו גם לצירופו של עו"ד יורם שפטל לצוות ההגנה: " אנחנו לא ביקשנו את צירופו של עורך הדין יורם שפטל. מי שהחליט לצרפו הייתה המשפחה, אנחנו כמובן לא התנגדנו, כל עזרה שאפשר לקבל לערעור היא מבורכת. על אמירתו של שפטל אתמול בבית המשפט, על התובע הצבאי נדב וייסמן כי הוא "חלאת אדם". אמר כץ:  "אנחנו מגנים כל אמירה שפוגעת באופן אישי בבעלי תפקידים בצבא. אנחנו לא השתמשנו בביטויים כאלה והאמירה לא על דעתנו".

 

 

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20