שר הביטחון לשעבר ח”כ () מבקר בחריפות את דבריו של על סרבנות של קציני צה”ל בעתיד בגלל מדיניות הממשלה וטוען: “אמירתו של ברק חותרת תחת יסודות הדמוקרטיה ומסוכנת לא פחות מכל החוקים האנטי-דמוקרטים שהימין מקדם בכנסת. חוקים אפשר לבטל, אבל אמירות כאלה עלולות לזרוע אנרכיה בתוך שורות צה”ל”.

"דבריו חותרים תחת הדמוקרטיה". צילום: פלאש 90
“דבריו חותרים תחת הדמוקרטיה”. צילום: פלאש 90

 

ח”כ פרץ הוסיף ותהה: “מה נאמר כאשר חיילים דתיים יסרבו לקיים את הוראת ממשלה לפנות מתנחלים? מה נאמר לחיילים שיעדיפו את פסק ההלכה על-פני פקודת צה”ל? – וצריך לגנות זאת בכל התוקף”.

ביקורתו של פרץ מגיעה אחרי שברק איים היום (ה’) באירוע ‘’ בעמק הירדן כי יתכן שבקרוב בכירי הצבא ושב”כ יאלצו לסרב פקודה מאחר ומדיניות הממשלה מובילה למדינה דו-לאומית. לדברי ברק, מדיניות הממשלה תוביל לכך ש”החברה האזרחית תתקומם, ובג”ץ יכריז על חקיקת הממשלה כעל פעילות בלתי חוקית בעליל”.

ברק הוסיף שבמהלכי הממשלה טמונה סכנה, שכן היא מנסה לממש אג’נדה של מדינה אחת. לדבריו, המצב יביא לכך שבית המשפט העליון יזרוק אותם מכל המדרגות ויגיד – זה לא חוקתי: “החברה האזרחית תכנס מאות אלפים בכיכרות ותחסום את זה פיזית. התקשורת החופשית תעלה את זה על עמוד קלון ולא תאפשר להעביר את זה”.

ברק המשיך לתקוף את הממשלה ואמר כי “הממשלה הזאת מובילה אג’נדה לאומנית שמחליפה את האג’נדה של הציונות ושל לאומיות בריאה”. לטענתו, “בלאומנות חשוכה משתמשים באיומים קיומיים מבחוץ ובוגדים מבפנים. להסית ולפלג, לזרוע שנאה פנימית כדי להבטיח קיום. ביבי מתמחה בזה – ליצור היטלר של השנה או של השבוע. כל פעם יש היטלר תורן שמאיים עלינו בשואה חדשה”.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.