בקבוצת נעוריו מוכנים להשקיע הרבה מאוד כסף כדי להנחית חזרה את החלוץ.  לפני פתיחת העונה ראשי המועדון ניסו לפתות את החלוץ לחתום אצלם והציעו לו מענק חתימה מיוחד בגובה של כמעט חצי מיליון יורו לעונה. באחרונה, חזרו ראשי מכבי פתח תקוה לחזר אחר דמארי, עכשיו שקבוצתו לייפציג הגרמנית מעוניינת לשחררו.

עומר דמארי במדי לייפציג. יחזור ארצה? צילום: גרודי גגן
עומר דמארי במדי לייפציג. יחזור ארצה? צילום: גרודי גגן

ראשי הקבוצה פועלים מול המועדון הגרמני המדורג במקום השני בבונדסליגה כדי להגיע להבנות על שחרורו של החלוץ, במקביל מנסים לשכנע את דמארי לחתום אצלם. ״לייפציג רוצה להשתחרר מהחוזה שלה עם עומר דמארי ומוכנה לוותר עליו בסכומים נמוכים מאוד. לעומר יש חוזה כבד לשלוש העונות הבאות ומבחינתם עדיף לשחררו בחלון העברות בינואר ולחסוך הרבה כסף. עד סוף חוזהו, דמארי אמור לעלות לקבוצתו הגרמנית קרוב לשלושה מיליון יורו. מכבי פתח תקוה מאמינה כי דמארי יכול לשדרג את הקבוצה משמעותית, הם מכירים את היכולות שלו והפוטנציאל שיש בצירופו לקבוצה והערכה היא שדמארי יכול לעשות את ההבדל בין פלייאוף עליון לכרטיס לאירופה.

בינתיים הפועל תל אביב ומכבי חיפה מעוניינים בדמארי, היתרון של מכבי פתח תקוה הוא הקשיים הכספיים של הפועל תל אביב והסיכויים הקלושים שיעקב שחר יסכים להחתים את דמארי בסכומים גבוהים מאוד כאשר דמארי בשנתיים האחרונות כמעט ואינו משחק. דמארי עצמו גיבש החלטה לחזור לשחק בישראל והוא מעדיף את הפועל תל אביב בגלל התקופה המצויינת שעשה במועדון והקשר המצוין שיש לו עם האוהדים. גם העובדה שגיא לוזון מאמן את הקבוצה מוסיפה לרצון שלו לחזור להפועל תל אביב. יתכן והפועל תבצע עיסקה בה ישוחררו שחקנים או שארון שוינפלד יימכר לאחת הגדולות, אולי מכבי תל אביב ואז הקבוצה תצליח להחתים את דמארי.בהפועל זוכרים לטובה את דמארי שסיים לפני שנתיים בהפועל תל אביב עונה עם 26 שערים.

דמארי נמכר לאוסטריה וינה שם כבש 8 שערים ב-13 הופעות, ההצלחה הגדולה שלו גם היתה הנפילה שלו. לייפציג, אז בליגה השנייה בגרמניה רכשה אותו תמורת 7 מיליון יורו, היתה זו העיסקה הכי גדולה ששחקן ישראלי נמכר. לייפציג העפילה לבונדסליגה ודמארי לא מצא מקומו שם. הוא הושאל לרד בול זלצבורג בה כבש 4 שערים ב-16 הופעות. הגרמנים השאילו אותו לחצי עונה לניו יורק רד בולס בארצות הברית, גם שם דמארי לא הצליח לשחזר את היכולת המצויינת שלו מהעבר. מהשבוע שעבר הוא חזר לגרמניה וממתין לקבוצתו החדשה.

גורם במכבי פתח תקוה שבסוף המגעים להחזרת החלוץ אמר: ״אם עומר דמארי רוצה לחזור להיות החלוץ מספר אחד בארץ הוא צריך לחזור למכבי פתח תקוה ולשחק אצל קובי רפואה שגילה וטיפח אותו. רפואה לוחץ על ההנהלה להביא אותו והוא מסוגל להחזיר אותו ליכולת בה היה והוא מבטיח שעומר דמארי יחזור להיות מכונת שערים בליגת העל״.

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20