דף הבית > אקטואליה וחדשות > פרסום ראשון: חייל בעט בפלסטיני- ונשלח למאסר בן 20 יום

פרסום ראשון: חייל בעט בפלסטיני- ונשלח למאסר בן 20 יום

לוחם צה"ל שבעט בפלסטיני במהלך הפרות סדר אלימות בחברון נשלח למאסר של עשרים יום בכלא, הודח מתפקיד לחימה ותעודת הלוחם שלו נשללה. צפו בכתבה מתוך "לפני כולם"

חייל צה"ל נשלח למאסר של עשרים יום לאחר שבעט בפלסטיני במהלך הפרות סדר אלימות בחברון. הוריו של החייל זועמים על העונש הכבד שספג. לאחר שריצה את עונשו בכלא הוא הודח מתפקיד לחימה, תעודת הלוחם שלו נשללה וכעת הוא נשלח לשרת בגבול הרצועה.

האירוע התרחש לפני מספר שבועות. איציק לחמני, לוחם בגולני, הגיע לאירוע של התפרעות בחברון. כבר בקשר הוא הבין שיש אירוע אלים. עם הגיעו למקום הוא רואה פלסטיני מתעמת עם שני לוחמים אחרים, באחת הוא בועט בפלסטיני וביום למחרת הוא נשפט על תקיפה שלא לצורך.

תגובת דובר צה"ל:

״במהלך הפרת סדר בעט החייל בפלסטיני שהיה עצור ומוחזק על ידי כוח צה״ל. החייל הודה באשמה בגין התנהגות שאינה הולמת ונשפט על ידי מפקד הגדוד לימי מחבוש והוחלט על הדחתו מלחימה בשל חוסר התאמה.

לאחר ריצוי עונשו וחזרה לתפקיד מפקדה בגדוד, ביקש החייל לעבור לתפקיד אחר. החייל הועבר תפקיד ובנוסף בימים אלו נבחנת בקשתו לעבור לבסיס בקרבת ביתו. לאורך כל התהליך לווה החייל באופן צמוד ע״י מפקדיו.״

נועם אמיר

נועם אמיר

כתב ערוץ 20 לענייני צבא וביטחון

אולי יעניין אותך גם

"לקחו את הבנות ועשו בהן ניסוי"

ארבעה חודשים אחרי שפיילוט הלוחמות בחיל השריון הוכתר בהצלחה הוחלט בצה"ל להקפיא אותו. חיים טייטלבוים, יו"ר ארגון אחים לנשק: "מדובר בניסיון שלישי של שילוב לוחמות בחיל השריון שנכשל"