לפני כחודש פרסם תא חד"ש באוניברסיטה העברית סרטון אשר מסית כנגד חיילי צה"ל אשר לומדים בין היתר באוניברסיטה, הסרטון קורא להיאבק בצבא "הכיבוש" במחסומים ובעוולות שנעשו לפלסטינים, לטענתם בין היתר על ידי אותם סטודנטים חיילים הלומדים בקמפוס ואף הועלו תמונותיהם של אותם חיילים וקצינים הלומדים בקמפוס, בכך סרטון זה מתיר את דמם של חיילי צה"ל.

עם פרסומו של הסרטון הוגשו מספר תלונות למשטרה וליועץ המשפטי לממשלה על ידי תא לביא של הליכוד וארגון בצלמו שהגיבו על כך בתלונה במשטרה וכן פנו לרקטור האוניברסיטה בטענה, כי "הכתובת על הקיר". כזכור חשפנו פה שיחידת סייבר של משטרת ישראל אף פתחה בחקירה כך נמסר לארגון בצלמו.

פרסום ראשון: תלונות הוגשו במשטרה כנגד מנהלי תא חד"ש

 

 

יחד עם זאת תשובת האוניברסיטה העברית הייתה, כי היא מאפשרת חופש ביטוי מלא לכל הסטודנטים, ואם מישהו אכן רואה הסתה, אז צריך לבדוק את זה מול הגורמים הרלוונטיים האמונים על אכיפת החוק. בשל סירובה של האוניברסיטה העברית להשעות את תא חד"ש, ארגון בצלמו החליט לפנות למל"ג בבקשה שהמל"ג יכפה על האוניברסיטה להשעות את תא חד"ש, בגלל ההסתה והפגיעה בסטודנטים החיילים הלומדים בקמפוס.
כעת אנו חושפים שהמל"ג הודיע, שהוא מטפל בעניין ואף פנה לפרקליטות, במטרה שהם יבחנו משפטית, אם הסרטון אכן מהווה הסתה.

מדובר בהתפתחות בפרשה, משום שעד כה מעולם המל"ג לא פנה לפרקליטות לבדוק חשד להסתה. מה שמעיד, שככל הנראה גם בעיני המל"ג נחצה כאן קו אדום. המל"ג הבטיח לבצלמו שאחרי המענה הוא יחליט מה בכוונתו לעשות בעניין. כזכור ח"כים רבים אף הפגינו מול האוניברסיטה בדרישה להשעות את תא חד"ש, אך עד כה לא נענו. הגדיל לעשות ח"כ אופיר סופר שהגדיל לדרוש דיון דחוף בנושא בוועדת החינוך בעניין, אך זה טרם אושר.

מארגון בצלמו נמסר: "הסרטון של תא חד"ש מהווה הסתה פרועה וחציית קו אדום . אנחנו קוראים לראשי האוניברסיטה להשעות מידית את תא חד"ש בטרם המל"ג יכפה עליהם לעשות כך".

מתא חד"ש טרם התקבלה תגובה על הדברים.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.