"לגרסת הפיגוע באום אל חיראן אין תימוכין", כך חשף הערב העיתונאי קלמן ליבסקינד בתכנית "הפטריוטים", בהתייחס לאירוע בו נדרס למוות השוטר ארז עמדי לוי ז"ל. עוד הוסיף ליבסקינד כי חקירת מח"ש מעלה "תפקוד בעייתי של הכוח בשטח, כולל ירי דו-צדדי של שתי יחידות שהשתתפו בפינוי".

"אין לגרסת הפיגוע תימוכין". ליבסקינד חושף פרטים מחקירת מח"ש בתכנית "הפטריוטים"

ליבסקינד קובע כי מחקירת מח"ש עולה כי "לפי שעה, לגרסת הפיגוע אין תימוכין". חשיפתו של ליבסקינד מגיעה על רקע האמירות המסויגות של השר לביטחון פנים גלעד ארדן היום בכנס של המשטרה בבאר שבע, בהן נמנע מלחזור ולקרוא לאירוע "פיגוע טרור".

ארדן אמר: "אנחנו צריכים להפיק את הלקחים, לאחר שיתברר מה בדיוק היה שם ומח"ש תסיים את החקירה. משם להמשיך הלאה, לחזק את הקשר הזה, לחזק את שירותי המשטרה והאכיפה כנגד פורעי החוק, שפוגעים קודם כל באוכלוסייה הבדואית היקרה שאנחנו רוצים להמשיך ולחיות איתה כאן בדו קיום בנגב".

עוד הוסיף כי המגעים בין משפחות הבדואים מאום אל חיראן והמדינה עלה על שרטון – בגלל המדינה. ליבסיקנד סיפר כי באחרונה הבשילו המגעים בין שני הצדדים, זאת בשל הסכמה מצד המשפחות להתפנות, אך כעת המדינה משהה את הדיונים.

"הרבה מהטענות של הבדואים נכונות", אמר ליבסקינד על המגעים שמתרחשים בתוך 40 ימי האבל של משפחת אל-קיעאן. "למה לעבור פעמיים עד שנגיע למגורי הקבע? המשטרה יחד עם רשות הבדואים מנסה לפוצץ את זה, לפנות את הבתים האלו".

ליבסקינד קרא למדינה להשהות את ההריסות ולהמשיך בדיאלוג עם הבדואים: "יש מו"מ כרגע, צריך לתת לו עוד שבוע עוד שבעויים עוד חודש, זו טעות גדולה מאוד".הפטריוטים

הפטריוטים