מי שהקליט את יאיר נתניהו בנו של ראש הממשלה בעת בילוי עם חברים ומכר את הקלטת לחברת החדשות הוא אדם בשם ר', שהועסק באותה עת במשרד ראש הממשלה וכיום פועל כחוקר פרטי עצמאי. כך נחשף לראשונה ב'היום הזה'.

כיום ר' הינו בעל משרד חקירות פרטי ושמו מופיע במאגר החוקרים הפרטים באתר משרד המשפטים. את הרישיון הממשלתי לפעול כחוקר פרטי קיבל ר' לפני כשנה וחצי, לאחר ששמו פורסם ברשומות בהתאם לתקנות חוקרים פרטיים ושירותי שמירה הקבועים בחוק.

יאיר נתניהו. צילום: פלאש 90
יאיר נתניהו. צילום: פלאש 90

ר' ביקש וקיבל רישיון למשרד לחקירות פרטיות – שכתובתו במרכז הארץ. ראוי להדגיש שכדי לקבל רישיון למשרד חקירות פרטיות נדרש ניסיון במשך 5 שנים לפחות כחוקרים פרטיים עם רישיון בתוקף. מה שאומר שבפרק הזמן המדובר בו בוצעו ההקלטות – קיץ 2015 – כנראה שבידיו של אותו ר' כבר היה רישיון של חוקר פרטי.

ר' לא ענה לשיחות שלנו היום במספר הטלפון שנמצא בידינו, וזהה למספר שמצוי גם בידי כמה מלקוחותיו.

אתמול בחברת החדשות המשדרת בערוצים 12 ו-13 נחשפו הקלטות בהן נשמע בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, משוחח עם ניר מימון, בנו של איש העסקים קובי מימון במהלך בילוי משותף במועדוני חשפנות בתל אביב. בין היתר, מתבדח נתניהו ואומר למימון את המשפט: "אבא שלי סידר לאבא שלך 20 מיליארד דולר ואתה מתווכח איתי על 400 שקל". מטעמה של משפחת נתניהו נמסר: "יחשוב כל הורה שצפה בכתבה איך היה מגיב לו כל אמירת סרק של ילדיו הייתה הופכת לכותרת ראשית בערוץ 2".

אמיר איבגי

אמיר איבגי