21:15 17/12/2017
דף הבית > ספורט > בן חיים יימכר לברוז'? הבלגים הציעו 5 מיליון אירו

בן חיים יימכר לברוז'? הבלגים הציעו 5 מיליון אירו

התיקו מול חיפה יהיה המשחק האחרון של בן חיים: מכבי הסכימה להצעה הבלגית. בן חיים, שחושש שגולדהאר יתחרט, צפוי להרוויח כ-700 אלף אירו בעונה

ההחלטה נפלה. טל בן חיים עוזב את מכבי תל אביב לטובת קבוצת ברוז׳ הבלגית בעיסקה שעשויה להניב למכבי תל אביב 5 מיליון יורו. המשחק של מכבי נגד מכבי חיפה בסמי עופר במסגרת המחזור ה-20 של ליגת העל, יהיה משחק הפרידה של בן חיים ממכבי תל אביב.

ימריא לבלגיה מחר. טל בן חיים. צילום: האתר הרשמי של מכבי תל אביב
ימריא לבלגיה מחר. טל בן חיים. צילום: האתר הרשמי של מכבי תל אביב
הלחץ של השחקן והקבוצה הבלגית עשו את שלהם בעיקר אחרי שהבלגים שיפרו את ההצעה הכספית וקיבלו את הסעיפים הנוספים שהמועדון דרש. ברוז׳ תשלם מיידית 4 מיליון יורו למכבי, בנוסף, המועדון הבלגי יעביר למכבי תל אביב עוד כמיליון יורו מענקים על הישגים במהלך העונה כמו זכייה באליפות בלגיה, בגביע הבלגי ועלייה לליגת האלופות.
בסיום העונה יכול בן חיים לעזוב את מכבי תמורת 2.9 מיליון יורו, במכבי החליטו לא להשאיר שחקן ממורמר במועדון במיוחד כאשר מכבי עושה עיסקה כלכלית טובה מאוד. מכבי תכניס לקופתה ממכירת בן חיים בחלון העברות הנוכחי בין 1.5-2  מיליון יורו יותר ממכירה שתהיה בסיום העונה בהתאם לסעיף היציאה שיש לחלוץ בחוזה. החלוץ מקבל בברוז׳ שדרוג בשכר,אבל לא משמעותי בגלל הכסף הגדול שהבלגים משלמים עליו למכבי. החוזה של בן חיים במכבי עומד על 500 אלף יורו לעונה, בבלגיה הוא יחתום על חוזה של 700 אלף יורו לא כולל מענקים. אם ברוז׳ תזכה בתארים, בן חיים יכול להגיע לשכר של 1.1 מיליון יורו נטו לעונה.
חלון העברות באירופה ייסגר ביום שלישי בחצות, מכבי תל אביב אמורה להודיע רשמית על מכירתו של החלוץ שימריא כבר ביום שלישי לבלגיה כדי לעבור בדיקות רפואיות ולחתום רשמית על החוזה לפני סגירת חלון העברות.
‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

כתב הספורט של אתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ג'ורדי קרויף במסיבת העיתונאים. צילום: עמוד הפייסבוק של מכבי ת"א

קרויף: "עבור בית"ר, משחק פתוח זה ביקור בחנות ממתקים"

במכבי ת"א חוששים שהפער יגדל בסוף המחזור ויודעים שהם חייבים ניצחון מול בית"ר מחר בטדי. קרויף ומקלארן מעוניינים להתחזק בינואר בארבעה שחקנים לפחות