יחזור לקדנציה נוספת בבית"ר? אלי כהן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
חוזר לבירה. אלי כהן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

 

עכשיו זה רשמי. אלי כהן "השריף" חוזר לבית״ר ירושלים. אחרי שיחות ופגישות בין אלי אוחנה ואלי כהן בשבוע האחרון, הודיע היום המועדון באופן רשמי על חזרתו של כהן לקדנציה רביעית בקבוצה כיועץ מקצועי.

השריף קיבל סמכויות מקצועיות נרחבות, על הקבוצה הבוגרת,מחלקת הנוער, ואף בנושא הסקאוטינג. היום ב- 17:00 יגיע כהן לאימון הקבוצה ויתחיל בסבב פגישות ועבודה.

אלי כהן אמר עם מינויו לאתר הרשמי: "ברגע שאלי אוחנה, הסמל הגדול ביותר של בית"ר ירושלים והכדורגל הישראלי פונה אליך לבוא ולעזור לבית"ר, אתה לא שואל שאלות, אתה קודם כל מתייצב וזה מה שעשיתי. מאז ומתמיד המועדון הזה היה יקר לליבי ולא בכדי שירתתי את המועדון בשלוש קדנציות. אני לא מכיר הרבה אנשי מקצוע בכדורגל הישראלי המגיעים לקדנציה רביעית במועדון ובמיוחד במקום כמו בית"ר ירושלים שהוא מהגדולים והמפוארים בכדורגל הישראלי – מועדון שהוא בית עבורי".

אלי כהן בן ה-66 אימן בעבר במועדון בשלוש קדנציות. השריף זכה עם הקבוצה באליפות בעונת 1996/97. הקדנציה השנייה הייתה ב-2003, אז השאיר את הקבוצה בליגה ועזב בעונה לאחר מכן להפועל תל אביב לעונת השרוכים וזכה עם האדומים בגביע המדינה, וחזר בשלישית ב-2013 כדי להציל את הקבוצה מירידה, עונה בה הייתה פרשת הצ'צנים. בית״ר עם אלי כהן עלתה למקום השלישי בטבלה והגעת הצ'צ'נים ומרד הקהל גרם למשבר מקצועי קשה והקבוצה נשארה בליגה רק במחזור האחרון. לפני שנתיים הוזעק כהן להשאיר את הפועל תל אביב בליגת העל.

כזכור, ביום רביעי פורסם לראשונה באתר ערוץ 20 על פגישתם של השניים, במהלכה אוחנה נתן לכהן סקירה על המועדון תחת ניהולו והבהיר בפניו את רצונו לראות אותו בתפקיד מקצועי בכיר, כדמות המקצועית במועדון עם סמכויות רחבות גם במחלקת הנוער.

יחזור לבירה? אלי כהן. צילום: יונתן סינדל/פלאש90
אלי כהן בקדנציה הקודמת בבית"ר. צילום: יונתן סינדל/פלאש90מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20