16:54 22/04/2018
דף הבית > אקטואליה וחדשות > פריז: משפחה יהודית נשדדה באלימות בביתה

פריז: משפחה יהודית נשדדה באלימות בביתה

ביום חמישי האחרון נשדד באלימות ביתה של משפחה יהודית בפרבר פריזאי, השודדים קראו: "אתם יהודים, יש לכם כסף". הרשויות שוקלות לתייג את האירוע כ"פשע שנאה"

משפחת יהודים- צרפתים הוכתה באופן ברוטלי במהלך שוד ביום חמישי האחרון. כך דווח היום (ראשון) בג'רוזלם פוסט. "אתם יהודים, יש לכם כסף" – כך אמרו התוקפים על פי העדויות  לבני המשפחה. הרשויות בצרפת שוקלות לתייג את האירוע כ"פשע שנאה".

הפגנה בעקבות רצח שרה חלמי. צילום: ידידיה כהן, חדשות 0404
הפגנה בעקבות רצח שרה חלמי. צילום: ידידיה כהן, חדשות 0404

על פי הדיווח המשפחה הוכתה, נשדדה ונחטפה מביתה שבפרברי פריז. הגנבים לקחו עמם תכשיטים, כסף מזומן וכרטיסי אשראי. בני המשפחה העידו כי השודדים אמרו להם שייקחו את הכסף מיהודים כדי לתת אותו לעניים.

מטעם המועצה המייצגת של המוסדות היהודיים בצרפת נמסר ל"ג'רוזלם פוסט" כי "מאז הרצח האכזרי של שרה חלימי בביתה, הרשויות במדינה חייבות  להיות יותר דרוכות".

בחודשים האחרונים ניצת זעם רב זעם בקרב הקהילה היהודית בצרפת בעקבות התחמקות מערכת המשפט הצרפתית מטיפול ברצח שרה חלימי לפני שלושה חודשים. בקהילה טוענים כי חלימי נרצחה על רקע אנטישמי וכעת החלו להחתים עצומה אינטרנטית נגד משרד הפנים.

כזכור, חלימי בת ה־64, יהודיה חרדית, נרצחה בדירתה שבפריז על ידי שכן שלה, צעיר מוסלמי ממוצא אפריקני מהחקירה עולה כי הרוצח ליווה את הרצח בקריאות "אללה אכבר" ודברי נאצה אנטישמיים.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

תיעוד: בדואים נוסעים בכבישי הדרום ויורים להנאתם

השר ארדן התייחס לתיעוד המטריד של הבדואים הנוסעים עם נשקים שלופים ויורים באוויר ואמר כי הוא "מצפה מהמשטרה לפעול מיידית לאיתור ומעצר היורים"; ח"כ עודה: "התנהלותו מביכה ונפשעת, הגיע הזמן שיגיש מכתב התפטרות"