את פרופ' יהודה אדלר לא תוכלו למצוא מעל מיטת הניתוחים. אדלר אינו מבצע ניתוחי לב ואינו מבצע פרוצדורות כירורגיות כלל. במקום זאת, תופס אדלר את העמדה של מנהל הטיפול, הרופא המומחה שמתווה את הטיפול הנדרש, ובעל השפעה משמעותית בתהליך קבלת ההחלטות סביב ניתוחים נדרשים, שיטות טיפול והתוויות לטיפול הספציפי. בכלל, אפשר להסתכל על פרופ' אדלר כעל מנהל לכל דבר ועניין. לאורך שנות הקריירה המפוארת של אדלר, שימש במספר תפקידי ניהול בכירים במוסדות רפואיים ובאקדמיה הישראלית, וכיום משמש כמנהל תלפיות והמקצועות הרפואיים בבית החולים שיבא תל השומר, שם הוא ממלא גם את תפקיד יו"ר וועדת ההתמחות של בית החולים.

קרדיולוג בכיר ובעל שם עולמי

את יכולותיו של פרופ' יהודה אדלר יודעים להעריך גם בזירת הקרדיולוגיה הבינלאומית, שם נחשב אדלר כמרצה בכיר ומבוקש, המייצר דיונים סביב נושאי ליבה ושיטות טיפול חדשניות במחלות קרום הלב. לאחרונה הרצה אדלר בכנס הקרדיולוגיה הבינלאומי שנערך בסרביה, שם הציג את ההתוויות העולמיות החדשות לטיפול במחלות קרום הלב, התוויות שאותן פיתח, עיצב וגיבש בעצמו. אחרי שאמרנו את כל זה, קל מאוד להעריך כיצד ומדוע נתפס אדלר כגורם בר סמכא מול דור הקרדיולוגים הצעירים בישראל, ולמעשה גם בעולם.

מקור השראה ודמות מופת לקרדיולוגים הצעירים בישראל

לימודי הרפואה נמשכים 7 שנים, לאחריהם נדרשים הרופאים הצעירים לעבור התמחות, שלאחריה יוכלו לחזור אל ספסל הלימודים כדי לרכוש את תחום ההתמחות שלהם, ובמקרה זה בקרדיולוגיה. לאחר רכישת ההתמחות, נכנס הרופא הצעיר לתהליך ארוך טווח של רכישת ידע ושיפור לאורך עקומת הלמידה. לאורך התהליך כולו ישנה חשיבות רבה לשורה של רכיבים שהופכים רופא לרופא טוב: ידע מקצועי, סקרנות, יכולת למידה מהירה, טיפוח יכולות בינאישיות בין הרופא למטופל ואימוץ צורת חשיבה של פתרון בעיות ופיתוח פתרונות רפואיים לטובת הכלל. לאורך תהליך זה, ישנה חשיבות רבה לנוכחות של דמות מופת שנותנת דוגמא בפועל, מנחה, מסייעת ומהווה מטרה לשאיפותיהם של הרופאים הצעירים, וזהו בדיוק המעמד ממנו נהנה פרופ' יהודה אדלר בקרב קרדיולוגים צעירים שבונים את דור הקרדיולוגים הבא של ישראל.

יהודה אדלר, צילום: יח"צ
יהודה אדלר, צילום: יח"צ

לימוד במסדרונות האקדמיה ובשטח

לאורך הקריירה שלו, שימש אדלר גם כמרצה בכיר באקדמיה, לימד את הרופאים הצעירים עוד ביושבם על ספסל הלימודים, ובנה עבורם את תכנית הלימודים. כיום, מהווה יהודה אדלר דוגמא ומופת לאותם קרדיולוגים באמצעות פעילותו בשטח, פעילות הכוללת פיתוח של התוויות רפואיות ושיטות טיפול, קידום מהלכי טיפול והפצת הידע בעולם כולו, וכמובן תפקוד הרופא והגשת סיוע לקרדיולוגים בכל רחבי העולם ובמיוחד בישראל, גם אם באמצעות טלפון מעבר לים בשעות הקטנות של הלילה.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.