פרופ' . מתוך אתר

 

אלון הראל, מן המניין בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית, טען כי הפיגוע בברקן דומה ל"מעשי הטבח" של צה"ל.

את ההשוואה המקוממת כתב בתגובה לשיתוף כתבת אתר ערוץ 20 בעמוד הפייסבוק שלו, בה צוטט איש התקשורת שי גולדן שהצר על ההצדקות משמאל לפיגוע המזעזע שגבה את חייהם של קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי הי"ד.

"זה ללא ספק רצח בדם קר", טען הראל, "בכך הוא דומה מאוד למעשי הרצח שצה"ל מבצע בגבול הדרום. הגיע העת להפסיק את מעשי הטבח".

בזירת . צילום: פלאש 90

 

כשאחד הגולשים הגיב בפליאה כיצד ייתכן שפרופ' למשפטים עורך השוואה בין "טרוריסטים לבין חיילים שמגינים על אזרחים", השיב הראל: "אני לא מאשים את החיילים אלא את הממשלה שלהם".

בתגובה לגולשת אחרת שהתקוממה מההשוואה ענה הראל כי "הרצח הזה הוא אכזרי ואולם לצערי יש יום יום מעשי רצח של צה"ל ללא סיבה אמיתית של ילדים". בהמשך טען כי הצבא השתנה ושכיום "יש עדויות די מחליאות על זלזול בוטה בחיי אדם כאשר מדובר בערבים".

כנס בנושא "הכיבוש" על חשבון משלם המסים

בסוף החודש יתקיים באוניברסיטה העברית כנס בנושא "החיים תחת הכיבוש" בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים שהראל הוא ממארגניו. יש לציין כי חלק הארי מתקציב האוניברסיטה העברית, בדומה לשאר מוסדות ההשכלה הגבוהה הציבוריים בישראל, מגיע מכספי ציבור.

עפ"י הפרסומים, הכנס יעסוק ב"השלכות הכיבוש על ממדים שונים בחברה הישראלית". כשתכליתו היא "לבחון את ההשפעה העמוקה של הכיבוש על החברה הישראלית והפלסטינית בישראל ובשטחים".

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.