3:38 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > פרופ' בן עמי על התהליך המדיני: "הפלסטינים כשלו"

פרופ' בן עמי על התהליך המדיני: "הפלסטינים כשלו"

איש השמאל והשר לשעבר שהיה מעורב במו"מ מול הפלסטינים אמר בריאיון ל"מעריב" שהתפרסם בחג: "אין תהליך ואני לא רואה שיהיה בעתיד הנראה לעין"

השר לביטחון פנים ושר החוץ לשעבר – איש השמאל פרופ' שלמה בן-עמי, התראיין במהלך החג ל"מעריב" והביע פסימיות רבה לגבי האפשרות לקיומו של הסכם שלום בין ישראל לפלסטינים: "אין תהליך ואני לא רואה שיהיה בעתיד הנראה לעין".

פרופ שלמה בן עמי. צילום: Ybenami
פרופ שלמה בן עמי. צילום: Ybenami

"התנועה הלאומית הפלסטינית נמצאת בפשיטת רגל, אובדן דרך מוחלט", אמר בן-עמי, שלקח בעבר חלק פעיל במגעים מול הפלסטינים תחת ממשלתו של אהוד ברק, והסביר כי לדעתו לראש הממשלה בנימין נתניהו יש חלק בדבר, אך הוסיף כי "חלק נמצא גם בדנ"א שלהם. הפלסטינים מתקשים לקבל הכרעות היסטוריות על סיום הסכסוך".

בן- עמי הנמצא מזה שנים רבות מחוץ למערכת הפוליטית, סיפר במהלך הריאיון על תהליך השינוי שבר בתפישת עולמו: "האמנתי בזמנו במתווה שהציע הנשיא קלינטון. ישראל לא אמורה להסכים מעבר לאותו מתווה, הפלסטינים דחו אותו, וזו בכייה לדורות מבחינתם".

עוד הוסיף בנושא: "תנועות לאומיות צריכות לקבל הכרעות גם כשהן לא מושלמות. הפלסטינים כשלו והובילו אותנו ביחד איתם לחור השחור שבו אנחנו נמצאים".

לשאלה האם שינה את דעתו הפוליטית במהלך השנים ענה בן עמי: "עדיין שמאל אבל יש לי קריאה אחרת של התנועה הלאומית הפלסטינית. יהיה נכון לישראל להתנתק ולאפשר הקמת מדינה לצדנו, אבל שיניתי את שאלת חלוקת האחריות. חלק לא מבוטל נופל על ההנהגה הפלסטינית, שלא ידעה לקבל הכרעות".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

רה"מ בנימין נתניהו והשר מירי רגב. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "לא קיבלתי שום החלטה בעניין ארמון הנציב"

Nrg: השרה רגב ביקשה לברר את עמדת רה"מ נתניהו בעניין הבנייה הבלתי חוקית של האו"ם בארמון הנציב. רה"מ הבהיר כי לא קיבל החלטה בנושא וכי יערוך מול היועמ"ש