המאבק נגד כנס הלהט"ב בבר אילן: פרופ' אמריטוס הלל וויס מאוניברסיטת בר אילן תקף בראיון לגלי צה"ל את קיומו של הכנס באוניברסיטה בה הוא נמנה על אנשי הסגל בה ובה למד עוד בהיותו סטודנט.

בראיון הוא נשאל מדוע הוא מתנגד כל כך לקיומו של כנס זה. לדבריו בסיס ההתנגדות נעוץ בסיבה לפיה האוניברסיטה עסוקה בנושא על מנת להצטייר יפה בצורה ציבורית: "האוניברסיטה פיתחה צונאמי נגד ערכיה ויסודותיה במשך שישים שנות קיומה. גם כשאני הייתי סטודנט וגם כחוקר עסקתי בלי סוף בכל הנושאים האלה, טרנסג'נדריות וכו'. וכל המושגים האלה לא זרים לי", אומר פרופ' וויס.

"אבל – יש כללים לדיבור. יש צורך אמיתי להבין תופעה ולעשות מחקר אבל המניע הוא לא צריך פופוליסטי ופרובוקטיבי. שנה אחרי שנה מנסה האוניברסיטה להראות כמה היא מתקדמת ופוזלת לציבור. זהו דבר זול ביותר. זה הורס את המדע ואת האוניברסיטה וגם אוניברסיטאות אחרות, וכל זה יושב על כתפיה של הנהלת האוניברסיטה. הכנס הזה הוא לא רע – הוא איום ונורא", אומר פרופ' וויס בחריפות.

הוא מוסיף ואומר כי "הייתי בכנסים בנושא באוקספורד ובקיימבדריג' בהם ישבו עשרה אנשים, או עשרים אנשים מסביב לשולחן וקיימו דיון מדעי בנושא. אבל הכנס הזה הוא מן כנס של קרן וקסנר או הקרן החדשה שבכלל באים להרוס את החברה והצבא במדינת ישראל. זה הרס המחשבה והרס התודעה".

בתוך כך ארגון ליב"ה פרסם היום סרטון חדש בו מובאים דברי וייס בגלי צה"ל זאת לאחר שבאוניברסיטה טענו כי המתקפה נגדה מגיעה מצידם של ארגונים קיצוניים.

מדוברות האוניברסיטה לא מעונינים להגיב.

רבקה ש

רבקה ש


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.