"ההשבתה" בממשל האמריקני סביב סוגיית מימון החומה המקסיקנית, נכנסה היום (ראשון) ליומה ה- 23 – והפתרון עדיין אינו נראה באופק. בינתיים אזרחים אמריקנים חשבו על פתרון מקורי לפתרון הבעיה, והקימו קמפיין מימון המונים לבניית חומה בגבול באופן אזרחי.

לפי אתר "גו פאנד מי" – הקמפיין שפעיל מאז ה- 16 בדצמבר הצליח לגייס כבר 20 מיליון דולר. בסרטון שמוצג בדף הפרויקט, מציג מקים המיזם – בריאן קולפאג' את הרעיון לפיו אם הקונגרס יסרב לאשר את מימון החומה – ניתן להשיג את המימון באופן אזרחי: "האם אתם באמת חושבים שהדמוקרטים והקונגרס ייקחו את הכסף שתרמתם וישקיעו אותו בבניית החומה הדרומית?"  – שואל קולפאג' בסרטון – ועונה: "אני מטיל בכך ספק".

"אנחנו משנים את המשימה שלנו מ'אנחנו מממנים את החומה' ל – 'אנחנו בונים את החומה'" – מכריז קולפאג', חייל משוחרר שאיבד את רגליו וידו הימנית במהלך שירותו בעיראק, "אנחנו, האנשים, יכולים לבנות את החומה".

לטענתו, צוות הקמפיין התייעץ "עם המומחים המובילים בארצנו בביטחון בגבולות ובבנייה", לדבריו: "ישנם מאות מיילים לאורך הגבול של קרקע פרטית".

"אם נמאס לכם שהדמוקרטים קובעים את מדיניות הביטחון הלאומי מעל לראשנו  – הצטרפו", הוא קורא.

המשבר הפוליטי סביב בניית החומה החל בחודש שעבר עם השבתת גופי ממשל בוושינגטון על רקע הסירוב בקונגרס לאשר את תקציב הבנייה. הקמת החומה, שאמורה למנוע הברחות סמים והסתננות מהגרים בלתי חוקיים ממקסיקו לארה"ב – הייתה מהבטחות הבחירות המרכזיות של הנשיא טראמפ.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20